Theresa May zabrała głos ws. listów deportacyjnych. – „To nieszczęśliwy błąd!” [wideo]

Nawet 100 obywateli Unii Europejskiej mieszkających na stałe na Wyspach mogło otrzymać w ostatnich dniach list z Home Office wzywający ich do opuszczenia kraju. W sprawie głos zabrała sama Theresa May, która powiedziała, że musiało dojść w tym wypadku do „nieszczęśliwego błędu”!

O tym, że listy deportacyjne trafiły z Home Office do blisko 100 imigrantów z Unii, którzy na stałe żyją i pracują w Wielkiej Brytanii, pisaliśmy wczoraj. Przedstawiliśmy Wam historię Finki, która na Wyspy przeprowadziła się wraz z mężem Brytyjczykiem w sierpniu zeszłego roku i która podjęła legalną pracę na uczelni Queen Mary University w Londynie. Home Office uznało jednak, że Finka nie spełnia wymogów, które pozwoliłyby jej pozostać na Wyspach, dlatego musi się liczyć z deportacją. „Została podjęta decyzja o usunięciu Cię z Wielkiej Brytanii zgodnie z art 10. ustawy o imigracji i azylu z 1999 roku” – przeczytała w adresowanym do siebie liście Dr Eva Joanna Holmberg, która, paradoksalnie, specjalizuje się we wczesnej historii Wielkiej Brytanii. 

Chcą płacić imigrantom 9 tysięcy funtów za opuszczenie Wielkiej Brytanii!

Teraz Evę Holmberg oraz niemal 100 innych imigrantów – obywateli krajów Unii Europejskiej, za błąd Home Office przeprosiła sama premier Theresa May. – To był nieszczęśliwy błąd popełniony przez Home Office. Rozumiem, że [urzędnicy] zadziałali szybko, żeby skontaktować się z tymi wszystkimi ludźmi i żeby zapewnić ich, że nie zostaną deportowani. A ja chcę zapewnić obywateli państw unijnych tutaj, w Zjednoczonym Królestwie, że ich prawa i status się nie zmienił – oznajmiła premier May w krótkim wywiadzie dla dziennikarzy. 

Większość Brytyjczyków przeciwna twardej polityce imigracyjnej. Chcą, by imigranci z UE pracowali dla dobra UK!

 

Stanowisko w tej sprawie zajęło także brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. – „Niewielka liczba listów została wysłana przez pomyłkę, a departament pilnie sprawdza, jak to się stało. Podkreślamy jasno, że prawa unijnych obywateli żyjących w Zjednoczonym Królestwie pozostają bez zmian” – czytamy w oświadczeniu MSW. ac

Przeciek z Home Office: Imigranci z UE będą mogli swobodnie wjeżdżać do UK!

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Świadczenia socjalne dla chorych w Wielkiej Brytanii

We wtorek 18 marca w parlamencie brytyjskim rząd przedstawił konkretny plan zmian socjalnych. Wynika on wprost z oszczędności. Co się zmieni i jak modyfikacje w PIP (Personal Independence Payment) wpłyną na życie w UK?

Mniejsze rachunki dla osób mieszkających blisko infrastruktury energetycznej

Osoby, które mieszkają blisko infrastruktury energetycznej, będą mogły liczyć na mniejsze rachunki za energię. Taki jest plan obecnego rządu.

Podwyżka cen znaczków Royal Mail

O ile tym razem zdrożały znaczki pierwszej i drugiej klasy? W jaki sposób Royal Mail uzasadnia decyzję o wzroście cen swoich usług?

Redukcja biurokracji i oszczędności – zmiany w Wielkiej Brytanii

UK zmaga się obecnie z wyraźnymi oznakami nadchodzącego kryzysu. Czy lawinę da się zatrzymać? Z jednej strony pojawiają się reformy i cięcia w pomocy socjalnej. Z drugiej kanclerz Rachel Reeves zapowiada redukcję biurokracji.

Kolejna petycja w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku

Wielka Brytania nie podniosła Personal Allowance od 2021 roku. Jednocześnie w tym czasie bardzo zmieniły się warunki i zarobki. Pojawiła się kolejna petycja w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie