Theresa May zabrała głos ws. listów deportacyjnych. – „To nieszczęśliwy błąd!” [wideo]

Nawet 100 obywateli Unii Europejskiej mieszkających na stałe na Wyspach mogło otrzymać w ostatnich dniach list z Home Office wzywający ich do opuszczenia kraju. W sprawie głos zabrała sama Theresa May, która powiedziała, że musiało dojść w tym wypadku do „nieszczęśliwego błędu”!

- Advertisement -

O tym, że listy deportacyjne trafiły z Home Office do blisko 100 imigrantów z Unii, którzy na stałe żyją i pracują w Wielkiej Brytanii, pisaliśmy wczoraj. Przedstawiliśmy Wam historię Finki, która na Wyspy przeprowadziła się wraz z mężem Brytyjczykiem w sierpniu zeszłego roku i która podjęła legalną pracę na uczelni Queen Mary University w Londynie. Home Office uznało jednak, że Finka nie spełnia wymogów, które pozwoliłyby jej pozostać na Wyspach, dlatego musi się liczyć z deportacją. „Została podjęta decyzja o usunięciu Cię z Wielkiej Brytanii zgodnie z art 10. ustawy o imigracji i azylu z 1999 roku” – przeczytała w adresowanym do siebie liście Dr Eva Joanna Holmberg, która, paradoksalnie, specjalizuje się we wczesnej historii Wielkiej Brytanii. 

Chcą płacić imigrantom 9 tysięcy funtów za opuszczenie Wielkiej Brytanii!

Teraz Evę Holmberg oraz niemal 100 innych imigrantów – obywateli krajów Unii Europejskiej, za błąd Home Office przeprosiła sama premier Theresa May. – To był nieszczęśliwy błąd popełniony przez Home Office. Rozumiem, że [urzędnicy] zadziałali szybko, żeby skontaktować się z tymi wszystkimi ludźmi i żeby zapewnić ich, że nie zostaną deportowani. A ja chcę zapewnić obywateli państw unijnych tutaj, w Zjednoczonym Królestwie, że ich prawa i status się nie zmienił – oznajmiła premier May w krótkim wywiadzie dla dziennikarzy. 

Większość Brytyjczyków przeciwna twardej polityce imigracyjnej. Chcą, by imigranci z UE pracowali dla dobra UK!

 

Stanowisko w tej sprawie zajęło także brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. – „Niewielka liczba listów została wysłana przez pomyłkę, a departament pilnie sprawdza, jak to się stało. Podkreślamy jasno, że prawa unijnych obywateli żyjących w Zjednoczonym Królestwie pozostają bez zmian” – czytamy w oświadczeniu MSW. ac

Przeciek z Home Office: Imigranci z UE będą mogli swobodnie wjeżdżać do UK!

Teksty tygodnia

Nowe plany rządu. Zagraniczni więźniowie będą deportowani wcześniej

Zgodnie z planami zapowiedzianymi przez rząd, zagraniczni przestępcy osadzeni w brytyjskich więzieniach mają być deportowani wcześniej niż dotychczas. Według władz, ta zmiana pozwoli zwolnić około 500 cel rocznie, co przełoży się na oszczędności sięgające milionów funtów.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie