UK idzie na wojnę z imigracją? „Każdy samochód powinien być sprawdzany na granicy”

„Każdy samochód, który wjeżdża do Wielkiej Brytanii powinien być poddawany szczegółowej kontroli, by mieć pewność, że nie przewozi nielegalnych imigrantów” – oznajmił lider UKIP, Nigel Farage. Polityk eurosceptycznej partii tłumaczył na antenie radia LBC, że „spowolnienie ruchu między Wyspami a kontynentem to cena, którą warto zapłacić, jeśli tylko pozwoli to ograniczyć liczbę napływających do kraju nielegalnych imigrantów”.

Zapytany o ogromną falę przyjezdnych z Afryki, którzy ukrywając się w samochodach i włamując się do tirów próbują nielegalnie dostać się do Wielkiej Brytanii, Nigel Farage stwierdził, że „kraj będzie musiał znaleźć sposób na wzmocnienie kontroli na granicach”. „Jeśli to oznacza korki, trudno – niech tak będzie. Musimy być twardsi” – dodał lider UKIP.

- Advertisement -

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy wjeżdżający do UK ponoszą pełną odpowiedzialność za zabezpieczenie swoich pojazdów przed imigrantami. Osoba, w której samochodzie zostaną odkryci nielegalni przyjezdni, zostanie ukarana grzywną w wysokości nawet 2 tysięcy funtów za każdą przewożoną osobę.

„Wielka Brytania musi wysłać do Europy i świata jasny i czytelny sygnał w sprawie nielegalnych imigrantów. Teraz wszyscy wiedzą, że mogą przyjechać na Wyspy i spokojnie pracować na czarno, bo szansa, że zostaną złapani, jest bardzo mała, a nawet jeśli ktoś ich złapie, to prawdopodobieństwo, że zostaną odesłani do swojego kraju, jest bardzo niskie” – tłumaczył Farage.

Przypomnijmy, że zdaniem brytyjskiego rządu odpowiedzialność za kontrolę graniczną w Calais ponosi Francja. „Dbałość o poszanowanie prawa i porządku na francuskiej ziemi w oczywisty sposób pozostaje w gestii francuskiego rządu. Rząd Wielkiej Brytanii jest jednak zobowiązany wspomagać ich w tych działaniach, jako że wzmocnienie ochrony granic leży w naszym interesie” – mówi Lord Michael Bates z Home Office.

Szacuje się, że w rejonie Calais przebywa obecnie ok. 3 tysięcy migrantów i uchodźców z terenów opanowanych wojną – m.in. Syrii i Afganistanu. Zdaniem ekspertów, w najbliższych miesiącach należy spodziewać się kolejnej fali migracyjnej.

W związku z licznymi incydentami, do jakich dochodzi w okolicy przepełnionego imigrantami przejścia granicznego w Calais, zastępca burmistrza miasta stwierdził niedawno, że „granica między Francją a UK powinna zostać przesunięta na teren Wysp”.

Teksty tygodnia

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie