W tych krajach za ateizm grozi… śmierć!

Trudno sobie wyobrazić, żeby w XXI w. były jeszcze takie miejsca na świecie, gdzie ludzie są prześladowani z powodu wyznawanej religii. A co dopiero za to, że z żadną religią się nie utożsamiają..

Niestety, rzeczywistość jest bardziej niż okrutna. Na świecie jest wiele miejsc, w których za ateizm nie tylko jest się prześladowanym, ale za który oficjalnie grozi kara śmierci. Poniżej przedstawiamy Wam listę państw, w których lepiej jest sobie nawet wymyślić wiarę, niż przyznać się do tego, że jest się osobą niewierzącą:
1.    Afganistan
2.    Iran
3.   Melezja
4.   Malediwy
5.    Mauretania
6.    Nigeria
7.    Pakistan
8.   Katar
9.    Arabia Saudyjska
10.    Somalia
11.    Sudan
12.    Zjednoczone Emiraty Arabskie
13.   Jemen

Muzułmański prawnik i teolog: Zjedzenie żony jest zgodne z religią – jeśli jesteś naprawdę głodny

W wielu innych krajach, takich jak Indie czy Bangladesz, ateizm nie jest oficjalnie karany, ale istnieje społeczne przyzwolenie na szykanowanie osób niewierzących. Ba! Często nawet na robienie im krzywdy, ze śmiercią włącznie. Do takich przypadków szczególnie często dochodzi w Bangladeszu, gdzie morderstw osób zadeklarowanie niewierzących nie wyjaśnia się w sposób właściwy – nawet jeśli nieoficjalnie wszyscy wiedzą, że dokonane one zostały z powodów światopoglądowych.

Szkoły religijne działają nielegalnie i “indoktrynują” uczniów

Teksty tygodnia

Polka pomaga tysiącom rodaków rozwieść się bezpiecznie w Anglii. Jak to robi?

Anna Montgomery pomaga Polakom w Anglii przejść przez rozwód bezpiecznie i z planem. Zobacz, jak uniknąć błędów i nie stracić majątku.

Aż 1,5 mln imigrantów z UE poczeka dłużej na status zasiedlenia

Osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii w 2020 roku, będą musiały czekać dodatkowe pięć lat, aby otrzymać status zasiedlenia.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie