czwartek, 19 września, 2024

W tym mieście najgorzej podróżuje się do pracy. I nie jest to Londyn

Najnowsze badania pokazały, że co czwarty londyńczyk nienawidzi podróżować środkami transportu publicznego do pracy. Ale to wcale nie Londyn jest miastem, w którym do pracy dotrzeć jest najtrudniej. Jest nim, paradoksalnie, Edynburg.

Dojazd do pracy to katorga dla mieszkańców Edynburga

Mieszkańcy Edynburga muszą poświęcić średnio 11,52 godziny tygodniowo na dojazd do pracy. Co ciekawe zatem, to nie w Londynie, a w stolicy Szkocji podróżowanie do pracy stanowi największą udrękę dla mieszkańców. Londyńczycy poświęcają na dojazd do pracy średnio 7,83 godziny tygodniowo.

Londyn gorzej jednak wypada w zestawieniu z Edynburgiem, kiedy porównamy ceny biletów na komunikację miejską. W stolicy Szkocji średni koszt miesięcznego biletu wynosi 59,93 funta. Z kolei w Londynie cena za miesięczny bilet na transport publiczny jest ponad trzykrotnie wyższa i wynosi oszałamiające 182,28 funta.

Na trzecim miejscu na niechlubnym podium znalazło się Wolverhampton w West Midlands, gdzie mieszkańcy poświęcają na podróż do pracy średnio 7,3 godziny tygodniowo. Jeśli zaś chodzi o koszt miesięcznego biletu, to wynosi on 60 funtów.

Najtańsze miejsca do życia w okolicach Londynu

Osoby pracujące w Londynie często wybierają zakup domu lub mieszkania w mieście położonym w niedalekiej odległości od stolicy. Tam bowiem często mogą dojechać nawet w przeciągu godziny, a z drugiej strony ceny nieruchomości poza Londynem są dużo niższe.

Poniżej prezentujemy najtańsze miasta w okolicy Londynu wraz ze średnimi cenami nieruchomości (na podstawie HM Land Registry z października 2023 r.);

1. Peterborough, Cambridgeshire = £250 492
2. Purfleet-On-Thames, Essex = £253 952
3. Wellingborough, Northamptonshire = £248 050
4. Northampton, Northamptonshire = £280 848
5. Pitsea, Essex = £297 494
6. Rugby, Warwickshire = £290 335
7. Chatham, Kent = £302 301
8. Bletchley, Buckinghamshire = £332 696
9. Colchester, Essex = £321 023
10. Luton, Bedfordshire = £318 612

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?