Osoby wynajmujące mieszkania socjalne w UK otrzymają prawo do kupienia każdego roku 1 proc. ich lokum

Zgodnie z najnowszą zapowiedzią brytyjskiego rządu osoby wynajmujące mieszkania socjalne nabędą prawo do zakupu 1 proc. ich lokum każdego roku, co ma ułatwić im kupno swojego domu.

Brytyjski rząd przedstawił w poniedziałek nowe propozycje w sprawie mieszkalnictwa socjalnego. Dałyby one prawo zakupu 1 proc. mieszkania socjalnego jego najemcy każdego roku. Propozycje te zostały przedstawione w długo oczekiwanym dokumencie rządowym o nazwie „green paper”, którego publikacja ma pokazać próbę poprawy jakości mieszkań socjalnych po tragedii w Grenfell Tower.

Rekordowo wysokie ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Były minister ds. mieszkalnictwa Sajid Javid obiecał, że dokument będzie „najbardziej istotnym raportem w swoim rodzaju”. Krytyczne zdanie na jego temat mają jednak laburzyści, którzy nazwali plan „żałosnym” i stwierdzili, że rządowi „brakuje pomysłów”.

Zgodnie z propozycją rządu najemcy, którzy kupią mieszkanie socjalne na podstawie programu współwłasności, będą uprawnieni do zakupu minimum 1 proc. wartości mieszkania każdego roku. Według obecnych zasad przyszli właściciele muszą być w stanie zapłacić 10 procent wartości mieszkania socjalnego z góry, co jest przeszkodą dla wielu najemców w nabyciu lokalu.

 

 

 

Obecny minister mieszkalnictwa, James Brokenshire powiedział, że nowa propozycja rządu w sprawie mieszkalnictwa socjalnego „będzie miała pozytywny wpływ na jakość oraz bezpieczeństwo rezydentów”.

PAMIĘTAJ: Brytyjski bank musi zwrócić Ci pieniądze za niesłusznie naliczone opłaty – nawet po powrocie do Polski

Teksty tygodnia

Czy Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Według raportu The Economist mediana zarobków Polaków w Wielkiej Brytanii nieznacznie przewyższyła medianę zarobków Brytyjczyków. Czy zatem Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Hotele zmieniane w ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Ludzie wyszli na ulice!

Lista miast mających zapewnić noclegi dla migrantów wzbudza oburzenie w UK. Hotele zmieniane są w ośrodki dla imigrantów. W Dover wybuchły protesty przeciw zabijaniu miejscowości turystycznych.

Imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby pracować w UK

W ramach najnowszych zmian Partii Pracy imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby móc pracować w Wielkiej Brytanii.

Jak aplikować o ETA? Coraz więcej Polaków o to pyta

Coraz więcej Polaków pyta, jak aplikować o ETA. Od 2 kwietnia osoby, które wybierają się na Wyspy, powinny uzyskać ten dokument.

Obniżka stóp procentowych. W tle porozumienie między UK i Trumpem

Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych po pesymistycznych danych ekonomicznych. W międzyczasie zawarto porozumienie handlowe z USA.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie