„Zrezygnujcie z trzeciego dziecka”! Kto i dlaczego wystosował do pary książęcej taki apel?

William i Kate otrzymali kilka dni temu bardzo specyficzny list, w którym zostali poproszeni o zrezygnowanie z idei posiadania trzeciego dziecka. List wystosowała do pary książęcej fundacja Having Kids, która zajmuje się promowaniem niedużych rodzin. 

William i Kate zapewne nie spodziewali się, że będą adresatami takiego właśnie listu. Prędzej już pewnie spodziewaliby się listu z jakiejś fundacji Pro Life, która zachęcałaby ich do promowania dzietności. 

- Advertisement -

William i Kate założyli firmy, by chronić swe marki towarowe

Tymczasem na ręce Williama i Kate wpłynął list z fundacji Having Kids, która obrała sobie za cel promowanie niedużych rodzin. Instytucja, która ma siedzibę w San Francisco, wprost zwróciła się do książęcej pary, aby ta nie starała się już o więcej dzieci. 

W liście otwartym fundacja Having Kids „uprzejmie poprosiła” Williama i Kate o „rozważenie rezygnacji z posiadania trzeciego dziecka". Organizacja sądzi bowiem, że to stworzyłoby pozytywny „model zrównoważonej małej rodziny", który stałby się wzorem dla innych par i małżeństw. 

Drugi dzień pobytu Williama i Kate w Polsce! Dzisiaj książęca para odwiedzi Pomorze!

„Oczywiście wiemy, że książę Jerzy i księżniczka Charlotte będą mieli wspaniałe życie, bezpieczni od demoralizacji spowodowanej przez biedę czy degradację środowiska. Otrzymają [oni] optymalną ilość troski i uwagi, tak samo jak najlepszą dostępną edukację. Ale nie można tego powiedzieć o każdym dziecku w najbliższej przyszłości” – czytamy w liście. 

 

Organizacja Having Kids promuje model planowania rodziny „Fair Start”, który ma na celu wyrównywanie szans dzieci na dobrą przyszłość. Having Kids chwali niewielkie rodziny, ponieważ tylko w nich wszystkim dzieciom poświęca się wystarczająco dużo uwagi i tylko one pozwolą w przyszłości zadbać o środowisko poprzez zmniejszanie przeludnienia na świecie.

William i Kate z pierwszą wizytą w Polsce! Przylecieli razem z dziećmi

„Zamiast mieć troje lub więcej dzieci, rodziny rezygnują z posiadania kolejnych dzieci i biorą udział w zachowaniu zasobów, które pomogą innej rodzinie na uczciwy start w życie ich dzieci. Cel jest prosty: planowanie rodziny powinno być skoncentrowane na dziecku, a model Fair Start jest poważnym krokiem w kierunku zapewnienia wszystkim dzieciom równych szans w życiu, bo na to zasługują. I żeby to mogło się stać w zdrowym, bezpiecznym i bardziej zielonym środowisku” – wyjaśnia w dalszej części listu organizacja.  

 

Teksty tygodnia

Jaka czeka nas pogoda w lipcu po rekordowo gorącym czerwcu?

Po najcieplejszym czerwcu w historii Anglii synoptycy ujawnili, jaka czeka nas pogoda w lipcu. Zdecydowanie nie jest to koniec upałów.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie