17 lat temu dzięki Polish Express spotkał wybrankę swojego życia

W ciągu 21 lat istnienia naszej gazety dostawaliśmy przeróżne listy od naszych Czytelników, jednak ten był absolutnie wyjątkowy. Pan Jarosław napisał do nas, że dzięki ogłoszeniu opublikowanemu w 2006 roku na łamach Polish Express spotkał wybrankę swojego życia, z którą jest od 17 lat.

W dobie portali randkowych ogłoszenie matrymonialne zamieszczone w gazecie wydaje się zamierzchłą przeszłością. Jednak niewątpliwie po latach właśnie można wydać najtrafniejszą opinię o jego „skuteczności”.

Poznali się dzięki Polish Express

Historia pana Jarosława i jego małżonki jest niezwykła. Dlatego postanowiliśmy przedstawić ją szerszemu gronu naszych Czytelników. Rozpoczęła się w 2006 roku, gdy pan Jarosław zamieścił w papierowym wydaniu naszej gazety ogłoszenie matrymonialne… i gdy odpowiedziała na nie obecna jego żona.

Natomiast po 18 latach do redakcyjnej skrzynki mailowej trafiła wiadomość, która nas zaskoczyła i wzruszyła. Oto jej treść:

Witam serdecznie. Chciałbym bardzo podziękować redakcji za publikację mojego ogłoszenia matrymonialnego na łamach wydawnictwa zamieszczonego w grudniu 2006 roku. Dzięki niemu doszło do spotkania 5 stycznia 2007 roku z obecną wybranką mojego życia, z którą jestem do dziś najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

Moim marzeniem jest umówić się na randkę w kawiarni na ulicy Oxford Street koło sklepu Next. Tam, gdzie było nasze pierwsze spotkanie. Obecnie mieszkamy w Polsce ponieważ w 2013 wróciliśmy na stałe do kraju.

Korzystając z okazji postanowiliśmy zadać panu Jarosławowi parę pytań, dzięki którym dowiedzieliśmy się więcej o motywach powrotu pary do kraju, a także o tym, za czym tęsknią najbardziej po opuszczeniu Wysp.

„To był strzał”

Za sprawą ogłoszenia matrymonialnego, które umieścił Pan w grudniu 2006 roku w gazecie Polish Express, spotkał Pan wybrankę swojego życia. Proszę powiedzieć, co skłoniło Pana do wyboru takiej formy kontaktu?

Wyjechałem na Wyspy za namową pierwszej żony, żeby poprawić naszą sytuację materialną. 2 miesiące po wyjeździe moja pierwsza żona poinformowała mnie, że chce rozwodu, ponieważ od dawna ma kogoś. Postanowiłem kogoś poszukać, żeby nie załamać się i zapomnieć. Bez większego zastanowienia dałem ogłoszenie do Waszej gazety. Odezwała się do mnie moja obecna żona i umówiliśmy się przed sklepem Next na Oxford Street. To był strzał. Oboje zostaliśmy skrzywdzeni i postanowiliśmy dać sobie szansę.

Mieliśmy szczęście i oprócz siebie spotkaliśmy wspaniałych ludzi, Polaków i nie tylko, z którymi długo wynajmowaliśmy mieszkanie.

Co skłoniło Państwa do powrotu do kraju?

Wróciliśmy do kraju, ponieważ tęskniliśmy za rodziną. Poza tym zaczęło nam przeszkadzać wynajmowane mieszkanie. Chcieliśmy już kupić własne mieszkanie i mieszkać tylko we dwoje.

Jak Państwu żyje się obecnie w Polsce?

Obecnie pracujemy, kupiliśmy mieszkanie i jesteśmy bardzo szczęśliwi, dzięki Państwa gazecie:)

Czy tęsknicie za Wielką Brytanią? Czego Wam najbardziej brakuje?

Tęsknimy za różnymi miejscami. Chińską dzielnicą, Waterloo, Kensington. Miejscami, w których spotykaliśmy się.

Czy jest coś, co chciałby Pan przekazać swojej żonie na łamach Polish Express?

Chciałbym przekazać, że bardzo kocham moją żonę. Jest moim największym przyjacielem i miłością mojego życia.

Teksty tygodnia

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Tragiczna śmierć Polki zabitej przez 13-latkę – nowe ustalenia

Sprawa Polki zabitej przez 13-latkę do dziś budzi wiele emocji. Szczególnie, że motywacje i powód ataku dotąd nie są znane. W sprawie pojawiły się jednak nowe fakty.

Najtańszy supermarket w UK w marcu 2025

Gdzie w minionym miesiącu opłacało się najbardziej robić codzienne zakupy? Prezentujemy ranking najtańszych marketów w Wielkiej Brytanii za marzec 2025 roku.

Różnice między Irlandią Północną a Republiką Irlandii – niepokojący raport

Dwie Irlandie to nie tylko polityka. To także znaczące różnice w poziomie i jakości życia. Comparative Analysis of Economies of Ireland and Northern Ireland  opublikowany przez Economic and Social Research Institute wzbudza niepokój i rodzi wiele pytań.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Przeczytaj także