W jaki sposób Szkoci reagują na Polaków? Zobacz [WIDEO]

Czy w Polsce mają internet i prąd? Czy zima w Warszawie trwa przez cały okrągły rok? Takie pytania zostały zadane przez Szkotów pewnej Polce, która postanowiła nagrać krótki filmik o tym, w jaki sposób na Polaków reagują Szkoci. Co się okazało?

Znacie to? Gdy tylko mieszkaniec Szkocji usłyszy, że pochodzicie z Polski to przed oczami staje mu prawdopodobnie kraj będący jakąś zapadła prowincją Europy, miejsce, które pod każdym względem, kulturowym i klimatycznym, ma więcej wspólnego z Rosją (czy raczej jakimś wyobrażeniem o Rosji, niż nią samą!), niż z krajem leżącym w samym sercu Europy. Po ulicach Warszawy wędrują polarne niedźwiedzie, Polacy dzień w dzień piją wódkę, ewentualnie zagryzając ją kiełbasą lub ogórkami kiszonymi, a żeby przekroczyć granicę UK konieczna jest wiza – piszemy to pół żartem, pół serio, ale jednak przekonanie wielu Szkotów na temat Polski i Polaków mocno odbiega od prawdy.

Skąd to się bierze?

Polska vlogerka Suzanne Marie nagrała bardzo ciekawy materiał dotyczący tego, jak Szkoci reaguje na Polaków i co Szkoci wiedzą na temat Polski i Polaków. Trzeba przyznać, że wiele jej spostrzeżeń jest bardzo ciekawych i stanowi interesujący punkt do konwersacji. 

Co Szkoci wiedzą o Polakach?

Polecamy zapoznać się z tym materiałem:

Jak postrzegają imigrantów z Polski w swoim kraju?

Suzanne Marie zwróciła również uwagę na ciekawe skojarzenie. Jak Szkot widzi Polaka w swoim kraju to od razu zakłada, że w Polsce jest tak ciężko, że musiał po prostu opuścić swoją ojczyznę i szukać pracy w Szkocji. Jasne, często tak właśnie bywa, szukanie pracy jest głównym motorem emigracji, ale jednak nie zawsze.

A jak to wygląda z waszej perspektywy? Czy podzielacie zdanie autorki filmiku? Czekamy na Wasze komentarze na naszym oficjalnym profilu na FB – dajcie nam znać! 

Redakcja zastrzega, iż powyższy materiał wideo jest wyrazem osobistych przekonań jego autora/autorki i nie reprezentuje poglądu redakcji "Polish Express". Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jego treść.

POBIERZ aplikację "Polish Express" na swój telefon z Androidem – KLIKNIJ TUTAJ!

pobierz z Google Play

Teksty tygodnia

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie