W Polsce „można się wyżywić za około 100 zł miesięcznie” – twierdzi internauta. Zobacz, co Polak jadł przez cały miesiąc i ile wydał

Fot. Getty Images, Shutterstock

Na Facebooku jeden z internautów przekonuje, że Polska należy do najtańszych krajów w Europie i że miesięczne zakupy żywności można zmieścić w kwocie około 100 zł. Zobaczcie, co Polak jadł przez cały miesiąc, wydają około 100 zł. Jak długo bylibyście w stanie tak się żywić?

Na pewnym fanpage’u na Facebooku, użytkownik podzielił się swoimi wyliczeniami, chcąc udowodnić, że Polska jest najtańszym krajem w Europie.

„Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesięcznie.

Właśnie kończę taki miesiąc za 100zł. Muszę powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny, ba! Momentami byłem nawet przejedzony, zapchany.

Przeczytaj koniecznie: ZOBACZ porównanie – ile kupimy w UK, a ile w Polsce zarabiając medianę?

Nie zaliczam do jedzenia picia, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł (2 litry dziennie, czasami jeszcze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.

Aby przeżyć miesiąc za 100 zł potrzeba:

  • 1kg ryżu około 3 zł
  • 1kg makaronu około 2,5 zł
  • 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
  • 6kg ziemniaków ok. 8 zł
  • 2kg margaryny ok. 5 zł
  • 150 bułek ok. 50 zł
  • 10 paczek Chocoszoków ok. 20 zł
  • 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy – razem 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok. 3 zł.

Razem około 100zł.

Zostało mi jeszcze 7 złotych z tej stówy. Nieźle.

Zobacz także: Powrót do Polski – Czy można być zadowolonym z podjętej decyzji? Podsumowanie tego internauty daje wiele do myślenia

Jak to jemy?

  • Rano zagotować gar sosu – mamy na 2 dni.
  • Pierwszy tydzień – makaron. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków.
  • Drugi tydzień – ryż. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków.
  • Trzeci tydzień – kasza jęczmienna, 5 bułek, pół paczki Chocoszoków.
  • Czwarty tydzień – 6 kilo ziemniaków, 5 bułek, pół, paczki Chocoszoków.

Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy – 400 gr za 2,5zł albo zwykłe kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów.

Także jadłospis jest sprawdzony i bardzo sycący – nawet zostało mi jeszcze trochę ryżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.

Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.

Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć – mówię to jako osoba, która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.

Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc”.

Co sądzicie o zaproponowanej przez internautę miesięcznej diecie za 100 zł? Dalibyście radę żywić się w ten sposób przez cały miesiąc? Sądzicie, że w Polsce jest tanio? Czekamy na Wasze opinie!

Czytaj także: Polka po powrocie do PL: „Złapałam się na tym, że w autobusie lub sklepie słysząc polskie rozmowy myślałam ‘o Polacy… pewnie gdzieś tu mieszkają w okolicy’”

 

>> POBIERZ DARMOWY PORADNIK DLA OSÓB WRACAJĄCYCH DO POLSKI <<

Teksty tygodnia

Cyberataki na Marks and Spencer uderzają w klientów

Klienci są sfrustrowani, gdyż cyberataki na Marks and Spencer (M&S) trwają już drugi tydzień. Zawieszono płatności kartami i zakupy online.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Paszporty brytyjskie znów droższe! Zobacz, ile zapłacisz od kwietnia 2025

10 kwietnia podrożały brytyjskie paszporty. Koszt tych dokumentów wzrósł o 7 proc. do 94,50 funta. W ciągu dwóch lat ich cena wzrosła o ponad jedną czwartą.

Sąsiedzi usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego syna piłą

Sąsiedzi twierdzą, że usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego 6-letniego niepełnosprawnego syna. Do tragedii doszło w Gendros.

Nowe uprawnienia urzędu podatkowego w UK

Nowe uprawnienia HMRC w Wielkiej Brytanii związane są z decyzją, jaką podjął ostatnio rząd Partii Pracy. Jak wygląda reforma i z czym wiąże się w praktyce. 

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie