Władze dzielnicy Ealing w Londynie, gdzie mieszka wielu Polaków, wypowiadają walkę dyskryminacji: „Nie będziemy tolerować nietolerancji”

Ealing Council opowiada się mocno przeciwko dyskryminacji i rasizmowi w dzielnicy. Władze lokalne poinformowały, że są zdeterminowane do tego, aby pokazać każdemu, iż jest tutaj mile widziany.

Na spotkaniu w ratuszu dzielnicy Ealing 11 czerwca poparto wniosek potępiający uprzedzenia narodowościowe i rasowe oraz dyskryminację jakichkolwiek przedstawicieli społeczności. We wniosku napisano: „Rada dzielnicy potępia wszelkie formy rasizmu, islamofobii, antysemityzmu, homofobii, transfobii, dyskryminacji z powodu wieku, kobiet w ciąży, matek, osób niepełnosprawnych i potwierdza, że będzie z tym walczyć”.

Walpole Park w dzielnicy Ealing

Polecane: Polacy jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Pod względem liczby przepracowanych godzin wyprzedzają nas Brytyjczycy

Władze lokalne oświadczyły, że „każdy na Ealingu powinien być dumny z jego różnorodności”.

Julian Bell powiedział:

– Naszą dzielnicę tworzą ludzie z różnych środowisk, wszyscy mają swój udział w naszym życiu gospodarczym, społecznym, kulturowym i miejskim. W niezależnych badaniach przeprowadzonych wśród mieszkańców w imieniu władz lokalnych w 2018 roku, 86 proc. osób oświadczyło, że ludzie z różnych środowisk etnicznych są w dobrych relacjach z innymi mieszkańcami dzielnicy.

– Wiem, że wielu przyjezdnych jest pod wrażeniem tego, jak dobrze przedstawiciele naszej społeczności współpracują ze sobą. Każdy mieszkaniec Ealingu powinien być dumny z jego różnorodności i długiej historii, w czasie której Ealing stał się domem dla wielu osób z całego świata. Nasza dzielnica jest lepsza i lepiej prosperuje dzięki bogatej różnorodności. Dla władz lokalnych mocnymi wartościami są szacunek, tolerancja oraz zrozumienie, wartości, które są silne także wśród naszych mieszkańców. Nie będziemy tolerować nietolerancji.

 

 

Dzielnica Ealing nazywana jest przez polskich imigrantów „małą stolicą” – mieszka w niej ponad 40 000 Polaków. Historia polskich mieszkańców Ealingu zaczyna się po II wojnie światowej, kiedy to osiedlała się tu polska powojenna emigracja, na co także wpłynęła bliskość bazy lotniczej RAF Norholt, z której korzystali polscy piloci walczący w Bitwie o Anglię. Kolejna fala polskiej imigracji miała miejsce na początku lat 80., którą stanowili głównie młodzi ludzie marzący o suwerennej Polsce. Kolejna imigracja, którą dobrze znamy i pamiętamy, miała miejsce w 2004 roku.

Najczęściej czytane: Liczba Polaków w UK starających się o brytyjskie obywatelstwo jest REKORDOWA

Teksty tygodnia

Samochód wjechał w przechodniów w Rochdale. Jedna osoba nie żyje

W sobotę w Rochdale aresztowano 49-letniego mężczyznę pod zarzutem morderstwa po tym, jak wjechał w przechodniów samochodem.

Czy Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Według raportu The Economist mediana zarobków Polaków w Wielkiej Brytanii nieznacznie przewyższyła medianę zarobków Brytyjczyków. Czy zatem Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Obniżka stóp procentowych. W tle porozumienie między UK i Trumpem

Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych po pesymistycznych danych ekonomicznych. W międzyczasie zawarto porozumienie handlowe z USA.

ETA do Wielkiej Brytanii – wszystko, co musisz wiedzieć przed podróżą

Wielka Brytania wprowadza system ETA. Od 2 kwietnia 2025 Polacy muszą posiadać elektroniczne zezwolenie na podróż. Sprawdź, jak złożyć wniosek!

Hotele zmieniane w ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Ludzie wyszli na ulice!

Lista miast mających zapewnić noclegi dla migrantów wzbudza oburzenie w UK. Hotele zmieniane są w ośrodki dla imigrantów. W Dover wybuchły protesty przeciw zabijaniu miejscowości turystycznych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie