Dorośli Brytyjczycy NADAL śpią ze swoimi… maskotkami z dzieciństwa!

Więcej, niż jedna trzecia dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii przyznała się, że nadal sypia ze swoją maskotką z dzieciństwa. Co więcej – aż 15% przyznało, że bez niej… nie może zasnąć w nocy!

Badanie przeprowadzone przez Hotpoint wykazało, że dokładnie 34 procent wszystkich dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii nadal śpi w łóżku ze swoją ukochaną maskotką z dzieciństwa. Jeszcze większy odsetek – 44 procent – nadal posiada swojego pluszaka, choć niekiedy "mieszka" on w ich rodzinnym domu. Dodatkowo 15% przyznało się, że ma problemy z zaśnięciem bez swojej ukochanej maskotki.

CZYTAJ TEŻ: Kara śmierci, niebieskie paszporty i kary cielesne w szkołach – to zmiany, jakich chcą Brytyjczycy po wyjściu z UE

Ale to nie wszystko – 17 procent dorosłych Wyspiarzy w ankiecie zaznaczyło, że gdy poczują się źle przytulają się ze swoim pluszowym misiem, a niemal co dziesiąty (dokładnie 9%) przyznał, że woli spać z pluszakiem, niż ze swoim obecnym partnerem życiowym! 11 procent mieszkańców UK zabiera swojego ukochanego misia na wakacje, a 5% nie rozstaje się z nim na co dzień i… bierze go do pracy!

Z największym odsetkiem osób dorosłych, które są przywiązane do swoich maskotek z dzieciństwa mamy do czynienia w Plymouth – aż 3/4 mieszkańców tego miasta przyznało się do posiadania ukochanych przytulanek. 24% Brytyjczyków przyznało, że utrata pluszaka była dla nich "druzgocącym przeżyciem". Spośród nich 21 procent mężczyzn i 19 procent kobiet uznało, że w tej sytuacji poczuli się, jakby stracili swojego najlepszego przyjaciela.

 

 

GORĄCY TEMAT: Nigel Farage "zaatakowany" w Newcastle – szef Brexit Party został trafiony… czekoladowym szejkiem!

Co ciekawe badanie wykazało również, że mężczyźni są bardziej skłonni przyznać do tego, że pozbyli się pamiątki swojego utraconego dzieciństwa. Tylko 34% twierdzi, że nadal ma swoją ukochaną maskotkę, w porównaniu do odsetka kobiet, który sięga 50%.

– Mogą stanowić wspaniałe źródło komfortu na wszystkich etapach życia, a my rozumiemy, jak ich utrata lub uszkodzenie mogą spowodować znaczące wstrząsy emocjonalne- komentowała Jennifer Taylor z firmy Hotpoint.

Teksty tygodnia

Ruch neonazistowski w UK nadal żywy? W pubie zorganizowano urodziny Hitlera

Były flagi, a nawet tort ze swastyką. Takie sytuacje przypominają, jak niewiele potrzeba, by skrajna nienawiść eskalowała. Ludzie, którzy reprezentują skrajne poglądy przesycone nienawiścią oficjalnie, z historią przemocy, z wszystkimi symbolami świętują rocznicę. 

Sąsiedzi usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego syna piłą

Sąsiedzi twierdzą, że usłyszeli zwierzęcy krzyk, gdy Polka zabiła swojego 6-letniego niepełnosprawnego syna. Do tragedii doszło w Gendros.

Mieszkańcy Hebrydów skarżą się na tajemnicze buczenie

Mieszkańcy Hebrydów skarżą się na tajemnicze buczenie. Dźwięk o niskich częstotliwościach niewiadomego pochodzenia słychać w dzień i w nocy.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie