Obsługa naziemna lotniska w Luton szykuje się do marcowego STRAJKU

Na lotnisku w Luton szykuje się trwający tydzień strajk obsługi naziemnej, która zajmuje się rozładunkiem i załadunkiem bagażu. Akcja protestacyjna miałaby się odbyć w marcu. Czy do niej dojdzie?

Strajkiem na jednym z londyńskich portów lotniczych straszą pracownicy firmy GH London Ground Handling (wcześniej Azzurra Ground Handling), która w Luton zajmuje się zajmuje się obsługą bagażu. Członkowie związku zawodowego Unite przegłosowali propozycję strajku. Miałby się on rozpocząć o godzinie 18:00 w niedzielę 3 marca i skończyć dokładnie tydzień później, 10 marca o 17:59. Pomysł ten popiera 96% osób biorących udział w głosowaniu.

- Advertisement -

Bez spodni, butów i skarpetek – oto nasz kandydat do miana Najgorszego Lotniczego Pasażera roku 2019!

Zajmujący się transportem i odprawą bagaży pracownicy chcą w ten sposób wywrzeć presję na władzach firmy, które zdecydowały o "zamrożeniu" ich pensji. Zarząd Unite miał podnieść tę kwestię na początku roku 2018 roku. Dodajmy, że GH London Ground Handling świadczy usługi dla  taniego przewoźnika Wizz Air, który obsługuje około 42 tras, głównie do Europy.

– Lotnisko Luton jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Strajk personelu zajmującego się bagażami i personelu zajmującego się odprawami spowoduje znaczne zakłócenia. Nadszedł czas, aby szefostwo GH London zdecydowało się na zwiększenie wynagrodzenia swoich pracowników – komentował Jeff Hodge.

 

 

Pierwsze zakupy po powrocie z UK wyniosły go prawie 500 PLN. Czy na Wyspach jest taniej?

Dodajmy, że międzynarodowe lotnisko London Luton Airport położone koło Luton, 50 km na północ od centrum Londynu jest czwartym (pod względem liczby przewiezionych pasażerów) portem lotniczym obsługującym aglomerację londyńską.

Teksty tygodnia

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Elektroniczne bramki na lotniskach wracają dla posiadaczy brytyjskich paszportów

Elektroniczne bramki na lotniskach w krajach należących do UE będą znowu dostępne dla posiadaczy brytyjskich paszportów.

Słabe standardy budowlane zwiększają rachunki za energię o 1000 funtów

Jak wynika z najnowszej analizy, przez słabe standardy budowlane właściciele nowych domów płacą wyższe rachunki za energię.

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie