Theresa May powiedziała, że nie dopuści do drugiego referendum i „zawieszenia” Brexitu

W czasie swojego sobotniego przemówienia w Oxfordzie na National Conservative Convention Theresa May powiedziała, że nie dopuści do zorganizowania drugiego referendum ani "zawieszenia" Brexitu.

W czasie spotkania konserwatystów jasno opowiedziano się za tym, że Brexit nie powinien zostać opóźniony i nie należy wykluczać opcji opuszczenia Unii Europejskiej bez umowy. Theresa May oświadczyła, że „najgorszą rzeczą, jaką możemy teraz zrobić, to stracić cel naszych działań”.

Ministrowie oficjalnie ostrzegają Theresę May, że sprzeciwią się jej, jeśli nie wykluczy opcji twardego Brexitu i opóźnią wyjście z UE

Premier nawiązała najwyraźniej w swoim przemówieniu do ostatniej deklaracji trzech czołowych członków jej gabinetu Amber Rudd, Grega Clarka oraz Davida Gauke, którzy oficjalnie ostrzegli May, że, jeśli nie wykluczy opcji twardego Brexitu, to opóźnią wyjście z UE. 

Ponadto partia Liberalnych Demokratów zapowiedziała, że 27 lutego złoży w parlamencie wniosek o zorganizowanie drugiego referendum, w którym opinia publiczna miałaby się wypowiedzieć na temat ostatecznego kształtu umowy brexitowej jak również za tym, czy chce opuszczać Unię Europejską. 

Theresa May zastrzegła jednak podczas swojego przemówienia w Oxfordzie, że nie dopuści do drugiego referendum ws. Brexitu, a wyjście z UE nie może zostać „zawieszone”.

– Powinniśmy być skupieni całkowicie na wprowadzeniu Brexitu. Nie możemy i nie będę zawieszać tego, co było największym sprawdzianem demokracji w historii tego kraju. Na końcowym etapie tego procesu najgorsze, co możemy zrobić, to stracić cel naszych działań – powiedziała premier.

 

 

 

Theresa May spotka się niebawem z liderami unijnymi na szczycie UE, gdzie liczy na rozmowy, które miałyby przełamać impas związany z kwestią Irlandii Północnej. Dzięki temu premier będzie mogła zaproponować zmiany w umowie brexitowej podczas kluczowego głosowania w Izbie Gmin, które odbędzie się 27 lutego.

W przyszłym tygodniu w parlamencie zostanie złożony wniosek o zorganizowanie drugiego referendum ws. Brexitu

Teksty tygodnia

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie