Do magazynu Amazona w UK ciągu trzech lat ponad 100 razy przyjeżdżała karetka. Pracownicy mają dość i organizują strajk

Pracownicy magazynu amerykańskiego sklepu Amazon w Rugeley mają już dość tego, jak są traktowani przez kierownictwo firmy i zapowiadają na dzisiaj wielki strajk.

Pracownicy Amazona w UK, którzy utworzyli związki zawodowe, mają już dość tego w jaki sposób są traktowani przez amerykańskiego giganta i zorganizowali strajk, który odbędzie się dzisiaj przed magazynem firmy w Rugeley. Sami pracownicy twierdzą, że sposób w jaki są traktowani przez firmę i przełożonych jest wysoce nieodpowiedni.

Polska trzecia w Europie z najniższym bezrobociem – podaje europejski urząd statystyczny

W ciągu trzech lat do magazynu ponad 100 razy była wzywana karetka z powodu uszczerbków na zdrowiu pracowników, którzy jak sami twierdzą "traktowani są jak roboty". W ciągu trzech ostatnich lat karetka była wzywana dokładnie 115 razy. 3 razy do kobiet, które miały problem z ciążą oraz do 3 przypadków cięższych urazów. Innymi przypadkami nadszarpnięcia zdrowia w magazynie firmy było: porażenie prądem, utrata przytomności, bóle w klatce piersiowej. Doszło nawet do pożaru budynku – na szczęście nic nikomu się nie stało. Pracownicy firmy twierdzą, że jedna z pracownic będących w ciąży musiała odbyć 10 godzinną zmianę, inna twierdzi, że w jej przypadku doszło do poronienia.

 

 

 

 

"Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zapytałam swojego kierownika o możliwość przeniesienia do innego działu. Odmówił mi i nakazał dalszą pracę na swoim stanowisku, gdzie musiałam dźwigać ciężkie towary. Po jakimś czasie nie byłam w stanie tak dużo chodzić i nie mogłam się schylać. Rozmawiałam z kierownikiem ds. bezpieczeństwa, który powiedział mi, że to nie jest moja decyzja w jakim dziale pracuję" – powiedziała jedna z poszkodowanych kobiet.

Organizatorzy strajku stawiają sprawę jasno i domagają się zaprzestania takiego traktowania przez kierownictwo magazyny Amazona.

Polacy, wracajcie! Wicepremier Beata Szydło apeluje do imigrantów na Forum Ekonomicznym w Krynicy

"Magazyn Amazona w Rugeley jest chyba najbardziej niebezpiecznym miejscem do pracy w całej Wielkiej Brytanii. 115 razy była tutaj wzywana karetka do pracowników, którzy ucierpieli w czasie wykonywania swoich obowiązków. Mimo tego dyrekcja firmy nie reaguje na nasze doniesienia i twierdzi, że nic złego się nie dzieje. Dlatego zbieramy się dzisiaj, żeby pokazać w jakich warunkach musimy pracować" – powiedziała, Rebecca Mitchell, jedna z organizatorek strajku.

 

 

Teksty tygodnia

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Cięcia w świadczeniach socjalnych dotkną najbiedniejszych!

Zmiany wprowadzane zgodnie z planami rządu w PIP miały aktywizować zawodowo osoby zdolne do podjęcia pracy. Jednak w praktyce dotkną najuboższych. Nowa punktacja sprawi, że ponad 700 000 rodzin popadanie w skrajne ubóstwo.

Będą cięcia Winter Fuel Payments. Rząd jest nieustępliwy

Rząd potwierdził, że nie cofnie swojej decyzji o cięciach Winter Fuel Payments. Mimo że nawet członkowie Partii Pracy apelują o ponowne przemyślenie tego ruchu.

Czy urząd podatkowy odda niesłusznie pobrany podatek? Problemy z brytyjską emeryturą za granicą

Co trzeba wiedzieć i jak obronić się przed podwójnym opodatkowaniem? Przeczytaj nasz poradnik, co zrobić gdy po emeryturze wypracowanej w  UK wróciłeś do Polski a HMRC potrącił Ci niesłusznie podatek

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie