Irlandia: Trójka Polaków prowadziła w Celbridge „fabrykę narkotyków” [wideo]

Fot: RTE News

W dniu dzisiejszym służby przeprowadziły nalot na jedno z mieszkań przy St Raphael’s Manor. Funkcjonariusze Gardy zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za masową produkcję narkotyków w irlandzkim Celbridge. Wszyscy pochodzą z Polski.

- Advertisement -

Mundurowi zlikwidowali profesjonalną "fabrykę narkotyków", z odpowiednimi przyrządami (sprzęt do pakowania tabletek, specjalna prasa hydrauliczna) i wyposażeniem (specjalne rękawiczki i kombinezony, ochronne maski). W sumie zabezpieczono narkotyki o wartości przekraczającej pół miliona euro – w większości były to pigułki ecstasy i MDMA, choć nie brakło niewielkich ilości heroiny.

Sukces polskich kandydatów w lokalnych wyborach – 14 naszych rodaków będzie współrządziło UK!

Według Gardy narkotyki były produkowane w celu sprzedaży nie tylko w Irlandii, ale również poza granicami kraju. Jak wynika z relacji na łamach serwisu RTE.ie tą "narkotykową fabryką" miała zarządzać trójka Polaków, w wieku od 30 do 40 lat. Po aresztowaniu zostali przewiezieni przez mundurowych na posterunki Leixlip i Lucan, gdzie mają zostać przesłuchani.

"Ta operacja dostarcza dalszych dowodów na istnienie powiązań między zorganizowanymi grupami przestępczymi z Irlandii, a międzynarodowym handlem narkotykami" – komentował zastępca komisarza John O'Driscoll, odpowiedzialny za akcje przeprowadzone pod szyldem Special Crime Operations. "Zadaliśmy dziś kolejny cios osobom zaangażowanym w zorganizowaną przestępczość. Zapewniam, że nie ustaniemy w tej walce i będziemy ją prowadzić tak długo, jak będzie to konieczne".

Dzisiejszy Bank Holiday będzie najcieplejszą majówką od 100 lat w UK

Według ustaleń Drugs and Organised Crime Burea aresztowani Polacy mogą mieć związek z działalności gangu Kinahama, którego konflikt z gangiem Hutch pochłonął już 18 ludzkich żyć.

 

Teksty tygodnia

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Jaka czeka nas pogoda w lipcu po rekordowo gorącym czerwcu?

Po najcieplejszym czerwcu w historii Anglii synoptycy ujawnili, jaka czeka nas pogoda w lipcu. Zdecydowanie nie jest to koniec upałów.

Met Office ostrzega: powodzie w Wielkiej Brytanii niemal pewne. Ludzie powinni przygotować zestawy awaryjne

Met Office wydało ostrzeżenie, apelując do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i możliwe powodzie. Upały, które jeszcze niedawno dawały się we znaki, mają już odejść w zapomnienie.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie