Irlandia: Trójka Polaków prowadziła w Celbridge „fabrykę narkotyków” [wideo]

Fot: RTE News

W dniu dzisiejszym służby przeprowadziły nalot na jedno z mieszkań przy St Raphael’s Manor. Funkcjonariusze Gardy zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za masową produkcję narkotyków w irlandzkim Celbridge. Wszyscy pochodzą z Polski.

Mundurowi zlikwidowali profesjonalną "fabrykę narkotyków", z odpowiednimi przyrządami (sprzęt do pakowania tabletek, specjalna prasa hydrauliczna) i wyposażeniem (specjalne rękawiczki i kombinezony, ochronne maski). W sumie zabezpieczono narkotyki o wartości przekraczającej pół miliona euro – w większości były to pigułki ecstasy i MDMA, choć nie brakło niewielkich ilości heroiny.

Sukces polskich kandydatów w lokalnych wyborach – 14 naszych rodaków będzie współrządziło UK!

Według Gardy narkotyki były produkowane w celu sprzedaży nie tylko w Irlandii, ale również poza granicami kraju. Jak wynika z relacji na łamach serwisu RTE.ie tą "narkotykową fabryką" miała zarządzać trójka Polaków, w wieku od 30 do 40 lat. Po aresztowaniu zostali przewiezieni przez mundurowych na posterunki Leixlip i Lucan, gdzie mają zostać przesłuchani.

"Ta operacja dostarcza dalszych dowodów na istnienie powiązań między zorganizowanymi grupami przestępczymi z Irlandii, a międzynarodowym handlem narkotykami" – komentował zastępca komisarza John O'Driscoll, odpowiedzialny za akcje przeprowadzone pod szyldem Special Crime Operations. "Zadaliśmy dziś kolejny cios osobom zaangażowanym w zorganizowaną przestępczość. Zapewniam, że nie ustaniemy w tej walce i będziemy ją prowadzić tak długo, jak będzie to konieczne".

Dzisiejszy Bank Holiday będzie najcieplejszą majówką od 100 lat w UK

Według ustaleń Drugs and Organised Crime Burea aresztowani Polacy mogą mieć związek z działalności gangu Kinahama, którego konflikt z gangiem Hutch pochłonął już 18 ludzkich żyć.

 

Teksty tygodnia

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Promocje na Wielkanoc w brytyjskich supermarketach

Szykuje się zaostrzenie „wojny cenowej” między największymi supermarketami na Wyspach z okazji zbliżających się świąt. Konsumenci mogą zacierać ręce...

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie