FRONTEX zaprzecza: W katastrofie samolotu na Malcie nie zginęli żadni urzędnicy unijni

FRONTEX zdementował informacje podane dziś rano przez media maltańskie i agencję Reutera, zgodnie z którymi to właśnie agencja wynajęła samolot, który rozbił się w pobliżu Valetty na Malcie. W katastrofie nie zginęli zatem urzędnicy odpowiedzialni za ochronę zewnętrznych granic Unii. 

- Advertisement -

Tuz po katastrofie niewielkiego samolotu Metroliner na Malcie gruchnęła informacja, że maszyna została wynajęta przez FRONTEX – agencję zarządzającą współpracą państw Unii w zakresie zarządzania ochroną zewnętrznych granic wspólnoty. Ze wstępnych informacji wynikało, że maszyna z kilkoma unijnymi urzędnikami leciała do Misraty w Libii. 

Szok: Brytyjczyk wypróżnił się na płytę lotniska. Słono za to zapłacił…

Agencja FRONTEX szybko jednak zdementowała te doniesienia. Krzysztof Borowski powiedział agencji Reutera, że samolot, który rozbił się na Malcie dziś nad ranem „nie został wysłany przez Frontex”. 

Dementi FRONTEX-u potwierdziła także unijna komisarz Federica Mogherini, która oznajmiła, że na pokładzie samolotu Metroliner nie było urzędników unijnych, a maszyna nie miał nic wspólnego z działalnością instytucji UE.

Teksty tygodnia

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Duże zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Wielu rodziców może stracić

W Wielkiej Brytanii nadchodzi reforma przepisów dotyczących alimentów. Setki tysięcy rodziców mogą być zaskoczone, gdy okaże się, że otrzymują mniej pieniędzy niż dotychczas.

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie