Rośnie liczba niepełnosprawnych pakistańskich dzieci. Przyczyną – kazirodztwo

Pakistańczycy, którzy decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, powinni mieć obowiązek przeprowadzenia testów DNA. Celem badania byłoby ustalenie, czy przyszli małżonkowie nie są ze sobą spokrewnieni. Z taką propozycją wystąpiła pierwsza Azjatka w Izbie Lordów – baronowa Shreela Flather.

Była członkini Partii Konserwatywnej stwierdziła, że kazirodztwo w społecznościach pakistańskich jest zjawiskiem „absolutnie odrażającym”, ponieważ prowadzi do „rozprzestrzeniania się chorób genetycznych u dzieci”.

„W niektórych społecznościach, zwłaszcza wśród Pakistańczyków z rejonu Kaszmiru, ślubów pomiędzy kuzynami w pierwszej linii jest bardzo dużo. Pomimo tego, że wiemy jak działa ludzkie DNA, w związku z tą praktyką na świat wciąż przychodzą dzieci obciążone chorobami genetycznymi” – informuje Flather.

„Praktycznie w każdej tamtejszej rodzinie z czwórką, piątką dzieci, przynajmniej jedno będzie w jakimś stopniu niepełnosprawne. Nie można takiego stanu rzeczy tolerować” – przekonuje baronowa i dodaje, że bierność w tej sprawie najbardziej uderza w najmłodszych. „Nie możemy dopuszczać możliwości, że dziecko urodzi się niepełnosprawne w imię przestrzegania przestarzałej konwencji społecznej, nieadekwatnej do dzisiejszego stanu wiedzy na temat genetyki. Należy ustanowić zasady, w myśl których przed zarejestrowaniem małżeństwa trzeba będzie przedstawić zaświadczenie o braku pokrewieństwa” – proponuje Flather.

Małżeństwa pomiędzy kuzynami w pierwszej linii są w Wielkiej Brytanii legalne i zawierane najczęściej w środowiskach mniejszości arabskich oraz afrykańskich. Jak wynika z medycznych statystyk, 30 procent dzieci, które na Wyspach rodzą się z chorobami genetycznymi, przychodzi na świat właśnie w rodzinach pakistańskich. Dla porównania, rodzice pochodzący z tej konkretnej mniejszości odpowiadają jedynie za 3 procent ogólnej liczby urodzin w UK.

Teksty tygodnia

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Ogromny pożar w Londynie. Ponad 160 zgłoszeń do straży pożarnej

W Londynie płonie stacja transformatorowa. Wczesnym rankiem, około godziny 5:30, w dzielnicy St John's Wood w Londynie wybuchł pożar stacji transformatorowej przy Victoria Passage (NW8)

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie