piątek, 20 września, 2024

Landlord musi zapłacić najemcom 140 000 funtów odszkodowania

Jednemu z największych brytyjskich landlordów socjalnych nakazano zapłacenie najemcom ponad 140 000 funtów odszkodowania po specjalnym dochodzeniu przeprowadzonym przez rzecznika ds. mieszkalnictwa.

Najemcy byli nie tylko przez landlorda lekceważeni, ale wykryto również „poważne niewłaściwe administrowanie” budynkami, w tym także brak odpowiednich działań dotyczących „złego stanu technicznego” jak i zachowań antyspołecznych.

Landlord musi zapłacić najemcom odszkodowanie

Śledztwo wykazało, że jeden z największych landlordów w UK – L&Q, który wynajmuje ponad 105 000 domów w Anglii, głównie w Londynie, na południowym-wschodzie i północnym-zachodzie kraju, dopuścił się poważnych zaniedbań wobec swoich najemców.

Przede wszystkim nie udało mu się naprawić kluczowego problemu związanego z wilgocią i pleśnią, lekceważył ustanowioną przez siebie politykę dotyczącą przeciwdziałania zachowaniom antyspołecznym i dopuścił się poważnych uchybień administracyjnych – stwierdził Richard Blakeway, rzecznik ds. mieszkaniowych.

Blakeway stwierdził również, że „odpowiedzi” na skargi, które wpływały do landlorda od najemców, charakteryzowały się ignorancją, a w niektórych przypadkach były „otwarcie lekceważące, surowe i pozbawione szacunku”.

Rzecznik wytknął landlordowi „powtarzający się brak uczciwej reakcji wobec bezbronnych mieszkańców, zwłaszcza, gdy ktoś był niepełnosprawny lub miał problemy ze zdrowiem psychicznym”.

Interwencja telewizji

ITV News pokazało sytuację najemców L&Q, którzy zmuszeni są do mieszkania w domach, w których są karaluchy i pleśń. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku rzecznik ds. mieszkaniowych orzekł, że w 197 przypadkach zgłoszonych przez mieszkańców doszło do niewłaściwego administrowania i „błędów w zakresie usług”, przy czym „poważne niewłaściwe administrowanie” przekroczyło dwukrotnie wskaźnik krajowy.

Rzecznik nakazał landlordowi przeprosić 42 mieszkańców za niepowodzenia i w sumie wydał blisko 500 zarządzeń i zaleceń. Blakeway powiedział, że jego specjalne dochodzenie w sprawie L&Q wykazało, że „obawy zgłaszane przez mieszkańców były wielokrotnie odrzucane lub traktowano ich niewłaściwie, bez szacunku, na jaki zasługiwali oni lub ich problemy”. Co najważniejsze, „potrzeby mieszkańców nie zawsze były wykrywane i zbyt często narażało ich to na poważne szkody i ryzyko”.

Większe prawa dla najemców w UK

Sprawa zarzutów wobec L&Q pojawiła się w tym samym tygodniu, w którym zaproponowano nowe standardy dla landlordów mieszkań socjalnych, dając 4,2 milionom najemców mieszkających w mieszkaniach socjalnych w Anglii i Walii większe uprawnienia do pociągania landlordów do odpowiedzialności.

Regulator ds. mieszkalnictwa socjalnego chce zaostrzyć wymogi bezpieczeństwa, usprawnić obsługę reklamacji i wymagać od landlordów większej wiedzy o stanie wynajmowanych przez nich domów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?