piątek, 20 września, 2024

Co piąty pracownik w Wielkiej Brytanii zgłasza, że jest dyskryminowany w miejscu pracy

Najnowsze badania pokazują, że nawet co piąty pracownik w Wielkiej Brytanii spotkał się z dyskryminacją w miejscu pracy w związku ze swoją tożsamością. Co jednak ciekawe, statystyki w UK wciąż są pod tym względem lepsze niż w Stanach Zjednoczonych i w innych państwach europejskich.

Dyskryminacja w miejscu pracy – kogo dotyka szczególnie?

Z badania przeprowadzonego w maju i czerwcu tego roku przez firmę Savanta w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Niemczech i Holandii wynika, że przynajmniej jedna piąta ludzi doświadczyła dyskryminacji w miejscu pracy ze względu na swoją tożsamość. Szczególnie mocno problemy takie dotykają osoby należące do mniejszości etnicznych – Czarnych (Blacks) i Azjatów (Asians), a także osoby identyfikujące się ze społecznością LGBT +.

W badaniu udział wzięło łącznie 4 973 respondentów, a w samej Wielkiej Brytanii było ich 1523. Wynik dla UK pokazał 22 proc. osób dyskryminowanych ze względu na swoją tożsamość i choć wydaje się to sporo, to i tak był to najlepszy wynik na tle pozostałych państw, które wzięto pod uwagę w badaniu. Średnia dla wszystkich krajów wyniosła 28 proc., z tym że największej dyskryminacji doświadczają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych (33 proc.) i Szwecji (32 proc.).

Poziom dyskryminacji w UK jest większy w nieuprzywilejowanych grupach

Badanie wykazało jednak, że poziom doświadczanej dyskryminacji jest w UK znacznie większy, jeśli wypowiadają się o niej nieuprzywilejowane mniejszości. Z dyskryminacją spotkało się 45 proc. Czarnych i 41 proc. Azjatów, z kolei wśród osób identyfikujących się ze społecznością LGBT+ odsetek ten wyniósł 33 proc. Wreszcie 42 proc. ankietowanych pracowników w Wielkiej Brytanii przyznało, że w ich miejscach pracy istnieją nierówności w wynagrodzeniach i awansach, co było jednak nieco poniżej średniej w innych krajach wynoszącej 45 proc.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk sprzedawał organiczne wege boxy za 100 funtów. Produkty pochodziły z Tesco

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?