piątek, 20 września, 2024

Kanadyjczyk sprzedawał w internecie truciznę. W UK mogło po jej zażyciu umrzeć 88 osób

W Kanadzie aresztowany został mężczyzna, który prawdopodobnie sprzedawał w internecie substancję trującą. Z jego usług miało w ciągu ostatnich dwóch lat skorzystać ponad 200 mieszkańców Wielkiej Brytanii, z czego 88 mogło w ten sposób stracić życie.

Kanadyjczyk pomagał ludziom umrzeć?

57-letni Kanadyjczyk Kenneth L. został aresztowany w Ontario i oskarżony o udzielanie porad oraz pomocnictwo w samobójstwie. Mężczyzna miał oferować na stronie internetowej zakup śmiercionośnej substancji, którą miał wysyłać ludziom na całym świecie. Kanadyjczyk oskarżony jest o dostarczenie nawet 1200 paczek z trucizną w środku do 40 krajów, a osobne śledztwa w tej sprawie prowadzą już m.in. Stany Zjednoczone, Włochy, Australia i Nowa Zelandia. Jeśli chodzi o brytyjską policję, to wszczęła ona dochodzenie w kwietniu tego roku, po tym, jak otrzymała informacje na temat sprzedaży przez internet obywatelom Korony rzekomo trującej substancji. Zakupy na stronie miały zrobić z terenu Wielkiej Brytanii i w okresie dwóch lat do kwietnia 2023 roku aż 232 osoby. A agencja National Crime Agency podała, że 88 z tych 232 osób zmarło.

Przyczyna śmierci nie została jak na razie ustalona

Choć wiele wskazuje na to, że zakupiona przez internet trucizna przyczyniła się do śmierci przynajmniej części z 88 mieszkańców UK, to jednak w komunikacie National Crime Agency czytamy, że „na tym wczesnym etapie nie ma potwierdzonego związku między przedmiotami zakupionymi na stronach internetowych a przyczyną śmierci w żadnym z tych przypadków”. – Składamy najgłębsze wyrazy współczucia bliskim tych, którzy zmarli. Wspierają ich specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze policji. W porozumieniu z the Crown Prosecution Service, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie potencjalnych przestępstw popełnionych w Wielkiej Brytanii. Śledztwo jest w toku – poinformował zastępca dyrektora National Crime Agency, Craig Turner.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do Polski

O co najczęściej kłócimy się z sąsiadami w Wielkiej Brytanii?

Odsypiasz w weekendy, by nadrobić niedobory snu z tygodnia? Ryzykujesz utratą zdrowia

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?