Jedno na pięcioro dzieci regularnie opuszcza zajęcia w szkole

Wraz z powrotem do szkoły w UK eksperci alarmują, że aż jedno na pięcioro dzieci w Anglii regularnie opuszcza szkolne lekcje. Szkoły wciąż nie osiągnęły frekwencji na poziomie tej sprzed pandemii.

Dlaczego dzieci w Anglii masowo nie chodzą do szkoły?

Komisarz ds. dzieci Dame Rachel de Souza wskazuje na kilka powodów, dla których dzieci nie uczęszczają regularnie do szkół. Jednym z nich są zwykłe wagary. Czyli sytuacja, w której ani rodzice, ani szkoła, nie są w stanie przypilnować, by dzieci w szkole się pojawiły. Innym, nieco poważniejszym powodem, są problemy psychiczne. Na przykład doświadczane przez dzieci lęki, na skutek których trudno jest im funkcjonować w środowisku rówieśniczym. Natomiast jeszcze innym powodem są specjalne potrzeby edukacyjne dzieci. Takie, które według ich rodziców, są lepiej zaspokajane w domu niż w szkole.

Przed wybuchem pandemii Covid-19, stale nieobecny był mniej więcej co dziesiąty uczeń. Natomiast, jak pokazują najnowsze dane Departamentu Edukacji (DfE), w ciągu ostatniego roku szkolnego stale nieobecnych było 22,3 proc. uczniów w Anglii. A uzupełnijmy, że pod pojęciem „stale nieobecny” rozumiemy sytuację, w której uczeń opuszcza 10 proc. lub więcej dni szkolnych. To daje w przybliżeniu jeden lub więcej dni na każde dwa tygodnie szkoły.

Frekwencja martwi szkoły w UK i ministerstwo

Frekwencja to zdecydowany powód do zmartwień, czego nie ukrywa Komisarz ds. dzieci Dame Rachel de Souza. W rozmowie z Laurą Kuenssberg na antenie BBC, Komisarz podsumowała, że problem absencji dotyka aż 1,8 mln dzieci w wieku szkolnym. A szacuje się, że 100 000 z nich zwyczajnie wagaruje. – Po pandemii mamy prawdziwy problem z frekwencją. 1,8 miliona z 8 mln dzieci w wieku szkolnym to ogromna liczba. To dwukrotnie więcej niż przed pandemią – zaznaczyła de Souza. Ponadto Komisarz podkreśliła, że niezwykle istotne jest, by dzieci, które mają problemy z lękami lub które doświadczają problemów emocjonalnych, wróciły do szkoły. Badania pokazują bowiem, że jeśli w pierwszym tygodniu semestru dzieci opuszczą więcej niż jeden dzień, to aż 55 proc. z nich będzie stale nieobecnych przez resztę semestru.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu

Te szkoły w UK zostały zamknięte z powodu betonowej „tykającej bomby zegarowej”. Zobacz pełną listę

Horoskop na wrzesień 2023 dla czytelników “Polish Express”

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii spowolnił niemal do zera

Tempo wzrostu brytyjskiej gospodarki zwolniła niemal do zera w trzecim kwartale 2024 roku. Można napisać, że PKB Wielkiej Brytanii wróciło do punktu wyjścia - w czerwcu i lipcu mieliśmy do czynienia ze stagnacją, a po krótkotrwałym wzroście w sierpniu, ekonomia na Wyspie znów spowolniła.

Problem z wizami dla imigrantów po 31 grudnia 2024

Elektroniczne wizy dla imigrantów mogą stać się poważnym problemem po 31 grudnia 2024 roku. Szczególnie w przypadku podróży międzynarodowych.

Sainsbury’s zatrudni 20 000 osób na Boże Narodzenie. Jak aplikować?

Na sezon Bożego Narodzenia sieć supermarketów Sainsbury’s zatrudni 20 000 pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Gwałtowny wzrost cen masła w brytyjskich sklepach

W Wielkiej Brytanii notujemy znaczący wzrost cen masła. Jeden z najpopularniejszych artykułów spożywczych, bez którego trudno wyobrazić sobie zawartość lodówki, dosłownie z miesiąca na miesiąc zdrożał nawet o 20%.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie