piątek, 20 września, 2024

Piloci BA źle się poczuli w trakcie lotu i trafili do szpitala. Powodem – odór w kokpicie

Do niebezpiecznego incydentu doszło na pokładzie samolotu British Airways, który leciał z Newcastle do Londynu. Obaj piloci – kapitan i pierwszy oficer, bardzo źle się poczuli i musieli wspomóc się tlenem. Powodem nagłego, złego samopoczucia, był prawdopodobnie niezidentyfikowany odór, który pojawił się w kokpicie.

Incydent na pokładzie z happy endem

Trudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby dwóch pilotów nie było zdolnych do sprowadzenia samolotu bezpiecznie na ziemię. A właśnie to mogło się zdarzyć w trakcie rutynowego lotu z Newcastle do Londynu, w dniu 19 października. Z niewiadomych jeszcze powodów obaj piloci – kapitan i pierwszy oficer, bardzo źle się poczuli. Na wysokości około 9 000 metrów nad ziemią w kokpicie pojawił się wstrętny, drażniący zapach. Był on tak silny, że piloci musieli dla kontynuowania lotu założyć maski tlenowe.

O awaryjnej sytuacji natychmiast zostały poinformowane służby ratunkowe na ziemi, które błyskawicznie przygotowały się na odbiór pasażerów i załogi felernego lotu. Piloci na szczęście zdołali bezpiecznie dolecieć do lotniska Heathrow i nikomu nic się nie stało. Jednak zaraz po wylądowaniu piloci zostali przewiezieni do szpitala, ponieważ słaniali się na nogach. Podejrzewa się, że kapitan i pierwszy oficer nawdychali się groźnych dla zdrowia i życia chemikaliów.

British Airways rozpoczyna dochodzenie ws. incydentu

Linie lotnicze British Airways potwierdziły w mediach, że w trakcie lotu z Newcastle do Londynu na pokładzie doszło do alarmującego incydentu. – Samolot wylądował bezpiecznie, natomiast pasażerowie normalnie opuścili pokład w związku z drobnym problemem technicznym samolotu – zaznaczył przedstawiciel BA. Natomiast na łamach „The Sun” prawdopodobny świadek tego zdarzenia wyznał: – To był szokujący incydent. Najbardziej niepokojący jest oczywiście stan zdrowia dwóch pilotów. Ale nadzwyczaj uderzające jest to, co mogłoby się stać, gdyby obaj piloci struli się w kokpicie. Siedząc cały czas za sterami pełnego ludzi odrzutowca na wysokości 8 kilometrów nad ziemią. Nie sposób nawet o tym myśleć. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie tego alarmującego zdarzenia.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wycieczki z niskim depozytem są kuszące? Oto, dlaczego należy na nie uważać

Płace przewyższyły inflację po raz pierwszy od dwóch lat

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?