piątek, 20 września, 2024

Co czwarta osoba korzysta z pożyczek na pokrycie bieżących wydatków

Co czwarta osoba dorosła w Wielkiej Brytanii zaciąga pożyczki. Na co? Głównie żeby pokryć bieżące wydatki. To, co jest jednak jeszcze bardziej niepokojące, to fakt, że coraz więcej ludzi jest tak zdesperowanych, że dla zwiększenia swoich szans na zaciągnięcie pożyczki zawyża swoje dochody.

Mieszkańcom UK nie starcza do pierwszego

Jak pokazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez organizację Tink na próbie 1000 pożyczkobiorców (osób posiadających kredyt hipoteczny lub zaciągniętą pożyczkę), znaczna liczba mieszkańców UK ma problem ze zrównoważeniem domowych budżetów. 29 proc. respondentów twierdzi, że nie ma pieniędzy jeszcze przed końcem każdego miesiąca. Z kolei  25 proc. musi uciekać się do brania kredytu, a 23 proc. korzysta z opcji płatności ratalnych lub odroczonych płatności. Wreszcie 16 proc. na pokrycie niezbędnych, bieżących kosztów, zaciąga pożyczki.

Z uwagi na problemy z dopięciem domowych budżetów, coraz więcej mieszkańców Wielkiej Brytanii zaczyna oszczędzać na wypoczynku i podróżach. Ale też ludzie masowo zaczynają ograniczać inne wydatki na konsumpcję.

Wyspiarze pożyczają pieniądze w wątpliwych instytucjach

Z uwagi na coraz większy problem z dostępem do kredytów czy pożyczek bankowych, Wyspiarze stawiają na inne metody. Pożyczają oni pieniądze od instytucji o wątpliwym statusie. I choć pożyczki takie są co prawda łatwiejsze do zaciągnięcia, to są one też jednocześnie koszmarnie drogie. A to tylko napędza spiralę zadłużenia.

– Wiele tradycyjnych kontroli dotyczących zdolności kredytowej utrudnia ludziom dostęp do pożyczek. Zatem ci, którzy najbardziej potrzebują wsparcia finansowego, uciekają się do desperackich metod. Nadając priorytet inwestycjom w modele kredytowania oparte na danych, pożyczkodawcy mogą podejmować bardziej świadome decyzje kredytowe. Mogą poszerzać dostęp do kredytu dla tych, których na to stać. Chroniąc jednocześnie kredytobiorców mających trudności finansowe przed popadnięciem w kłopoty finansowe – zachęca Tasha Chouhan, dyrektor ds. bankowości i pożyczek w Tink. I precyzuje, że obecnie pożyczkodawcy odrzucają coraz większą liczbę wniosków od osób ubiegających się o pożyczkę, ponieważ nie spełniają one surowych kryteriów. A to popycha wielu zdesperowanych ludzi do korzystania z usług nieregulowanych pożyczkodawców.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wycieczki z niskim depozytem są kuszące? Oto, dlaczego należy na nie uważać

Płace przewyższyły inflację po raz pierwszy od dwóch lat

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?