piątek, 20 września, 2024

Padł rekord: Kandydat podchodził do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy 60 razy

W jednej ze szkół jazdy w Worcestershire padł absolutny rekord w zakresie liczby podejść do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. Kandydat zdał teorię dopiero za… 60. razem!

Teoretyczny egzamin na prawo jazdy nie jest taki prosty

1 380 funtów wydała w Worcestershire pewna osoba usilnie starająca się zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy. Mężczyzna lub kobieta – nie zostało to powiedziane – aż sześćdziesiąt razy podchodził/-a do zdania teorii, godząc się na ogromny wysiłek i na wspomniane wyżej, spore finansowe wyrzeczenia. AA Driving School poinformowało jednak, że kandydat na kierowcę wreszcie osiągnął swój cel, bijąc przy tym wszelkie, równie zaskakujące rekordy w UK.

Przypomnijmy, że dotychczas rekord w zakresie liczby podejść do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy należał do kandydata w Hull, East Yorkshire, który z testem mierzył się 57 razy. Poza tym aż 55 razy do egzaminu zabierali się mężczyzna lub kobieta w Guildford, w Surrey, a 53 razy – mężczyzna lub kobieta w Royal Tunbridge Wells, w hrabstwie Kent.

Egzamin na prawo jazdy – co może pomóc?

Egzamin teoretyczny jest często bagatelizowany przez osoby przystępujące do zrobienia prawa jazdy. Trudniejsza, przynajmniej w teorii, wydaje się praktyczna nauka jazdy. Tymczasem, jak się okazuje, egzamin teoretyczny też prosty nie jest. I trzeba poświęcić sporo czasu, żeby dobrze się do niego przygotować.

– Bez wątpienia jest to trudny egzamin. A zaangażowanie tych osób [które przystępują do egzaminu wiele razy – przyp.red.] w zdanie egzaminu jest niesamowite. Jednak przy odpowiednich narzędziach odniesienie sukcesu naprawdę nie powinno być aż tak kosztowne. Nerwy niewątpliwie odgrywają tu pewną rolę. Ważne jest też, by zrozumieć, na czym będzie polegał egzamin, zanim się na niego dotrze. Łatwo jest nie docenić testu teoretycznego. I założyć, że zda się go bez żadnego wysiłku. Ale tak nie jest. Powtarzanie jest kluczem do sukcesu – zaznacza Camilla Benitz, prezes AA Driving School.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?