piątek, 20 września, 2024

Najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2023 roku

Już wiadomo, jakie najpopularniejsze imiona w 2023 roku wytypowano w Wielkiej Brytanii. Na pierwszym miejscu wśród chłopięcych imion znalazł się po raz kolejny Mohammed. Natomiast z dziewczęcych najchętniej wybierana była Olivia.

Opublikowano już listę zawierającą 100 najpopularniejszych imion dla chłopców i dziewcząt na 2023 rok w Wielkiej Brytanii. Wśród imion dziewczęcych „Sophia”, która zajęła w ubiegłym roku pierwsze miejsce, spadła w tym roku na miejsce ósme.

Najpopularniejsze imiona dla dziewcząt w 2023

Poniżej przedstawiamy listę dwudziestu najpopularniejszych imion dla dziewcząt w 2023 roku:

1 Olivia

2 Amelia

3 Isla

4 Lily

5 Ava

6 Freya

7 Ivy

8 Sophia

9 Grace

10 Willow

11 Mia

12 Isabella

13 Daisy

14 Elsie

15 Evie

16 Florence

17 Ella

18 Emily

19 Evelyn

20 Luna

Jak to najczęściej bywa, na popularność imion mają wpływ film, telewizja, muzyka oraz… rodzina królewska. Takie imiona, jak Taylor cieszą się w tym roku dwukrotnie większą popularnością za sprawą celebrytki o tym imieniu.

Ponadto inne imię – Willow, z piosenki tej samej celebrytki, Taylor Swift również zajęło wysokie miejsce na drabinie popularności. Zauważono również, że istnieje trend na imiona magiczne lub z motywem czarownic, takie jak Luna, Sage i Lyra. Podczas gdy tradycyjnie popularne imiona królewskie, takie jak William, Charles i Harry, w rzeczywistości spadły na liście.

Imiona dla chłopców

Natomiast wśród chłopięcych imion Noah jest nadal drugim najpopularniejszym imieniem wybieranym przez rodziców w Wielkiej Brytanii, ale Jack spadł z trzeciego miejsca na dziesiąte. Oto, jak przedstawia się lista dwudziestu najpopularniejszych:

1 Mohammed

2 Noah

3 Theo

4 Leo

5 Oliver

6 Arthur

7 George

8 Luca

9 Freddie

10 Jack

11 Ethan

12 Charlie

13 Henry

14 Oscar

15 Jude

16 Alfie

17 Archie

18 Lucas

19 Liam

20 Arlo.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?