piątek, 20 września, 2024

Ceny mleka modyfikowanego do karmienia niemowląt drastycznie wzrosły w UK

Koszty karmienia niemowlaków w UK są zmartwieniem 65% matek badanych w ankiecie British Pregnancy Advisory Service. Jak wynika z tych badań, kryzys kosztów utrzymania na Wyspach uderza w najbardziej wrażliwych i potrzebujących wsparcia przedstawicieli brytyjskiego społeczeństwa.

Według działaczy BPAS mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem cen preparatów do żywienia początkowego. W przeciągu dwóch lat ponad połowa kobiet odczuwała zaniepokojenie kosztami karmienia swoich dzieci, a liczba osób, które wyraziły zaniepokojenie, zwiększyła się o około 25%. Jak czytamy na łamach „Guardiana”, aż 65% matek martwi się wysokością kosztów, które trzeba ponieść, aby kupić np. mleko modyfikowane i nakarmić swoje dzieci. Taki sam odsetek zaznaczał, iż taka sytuacja ma negatywny wpływ na finanse całej rodziny.

Z kolei jedna trzecia ankietowanych kobiet uważa, że „lepiej” jest karmić dzieci droższym mlekiem, mimo że może nie przynosić ono żadnych korzyści odżywczych.

Matki niemowlaków w kryzysie

W raporcie BPAS nawiązano także do ustaleń Competition and Markets Authority. Organ regulacyjny rynku detalicznego w UK ustalił, iż podczas kryzysu kosztów życia ceny mleka dla niemowląt wzrosły o 25%. W przypadku produktów spożywczych tego typu utrzymano wysokie marże, choć koszty produkcji wcale nie wzrosły tak drastycznie.

Rzeczone badanie zostało przeprowadzone z udziałem 1000 kobiet, które w zeszłym roku karmiły mlekiem modyfikowanym dzieci poniżej pierwszego roku życia. Niektóre z nich znajdowały się w tak trudnej sytuacji, że decydowały się na wprowadzenie mniej wartościowego, „zwykłego” mleka krowiego, ograniczając inne produkty lub próbując karmić piersią pomimo bólu.

Czy mleko modyfikowane w UK jest za drogie?

Wnioski płynące z raportu BPAS potwierdza Justine Roberts, dyrektor naczelna Mumsnet, jednego z największych forów dla rodziców w Wielkiej Brytanii. Jak komentuje dla „Guardiana”, w ostatnim czasie wielokrotnie spotkała się z rodzicami zmagającymi się z wysoki kosztami zakupu niezbędnych artykułów spożywczych dla dzieci.

Działacze British Pregnancy Advisory Service apelują do organów regulujących, aby powstrzymać gwałtowny wzrost cen preparatów do początkowego żywienia niemowląt, który tak mocno uderza w rodziny żyjące na Wyspach.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?