piątek, 20 września, 2024

Ośmiu Polaków wszczęło burdę na pokładzie Ryanaira. Konieczne było przymusowe lądowanie i areszt

Ośmiu awanturujących się Polaków wszczęło bójkę na pokładzie samolotu Ryanaira lecącego z angielskiego Luton na Wyspy Kanaryjskie. Polacy zachowywali się tak skandalicznie, że zamiast wylądować w porcie lotniczym w Lanzarote, podjęto decyzję o przekierowaniu maszyny na portugalskie lotnisko w Faro. Portugalska policja aresztowała jednego z Polaków za stawianie oporu. 

Do wydarzeń doszło w piątek 19 stycznia 2024 roku. Samolot obsługiwany przez budżetową irlandzką linię lotniczą Ryanair wyleciał z lotniska Londyn Luton o godzinie 8:00. Zgodnie z planem miał dotrzeć do Lanzarote o 12:15 czasu lokalnego. Maszynie nie udało się jednak dolecieć na Wyspy Kanaryjskie. Zamiast tego, z powodu burdy, która wybuchła na pokładzie, samolot został skierowany na portugalskie lotnisko w Faro. Wylądował tam około godziny 10:50 czasu lokalnego.

Awantura z udziałem aż ośmiu Polaków w Ryanairze

Na pokładzie doszło do burdy, której źródłem byli nietrzeźwi Polacy. Jak wynika z relacji portugalskich służb, na którą powołuje się Polska Agencja Prasowa, nasi rodacy podczas lotu zachowywali się nie tylko agresywnie, ale również łamali przepisy obowiązujące w powietrzu. Polacy wdali się w kłótnię, zachowywali się bardzo agresywnie, awanturowali się i nie stosowali się do poleceń załogi.

„Zakłócali porządek, krzycząc i wielokrotnie uderzając w drzwi luków bagażowych, a także spożywali napoje alkoholowe oraz lekceważyli polecenia załogi” – przekazała portugalska policja.

Konieczne było przymusowe lądowanie, na pokład wkroczyła policja

Pilot podjął decyzję o przymusowym lądowaniu w Portugalii. Gdy na pokład weszli funkcjonariusz policji, siedmiu Polaków zastosowało się do ich poleceń, ale jeden z nich odmówił współpracy.

„Jeden z nich odmówił, został siłą wyprowadzony z samolotu. Zachowujący się wrogo i agresywnie pasażer został aresztowany za nieposłuszeństwo i stawianie oporu” – podaje portugalska policja.

Dodajmy również, iż według agencji AFP aresztowany Polak posiada również brytyjski paszport.

Nietrzeźwi Polacy zmorą tanich linii lotniczych?

Przez media nieustannie przewijają się historie o skandalicznym zachowaniu Polaków na pokładach samolotów. Każdy, kto lata regularnie samolotem zetknął się nie raz z problematycznymi pasażerami będącymi pod wpływem alkoholu. Nie tylko utrudniają lot innym pasażerom i załodze, gdyż są uciążliwi, ale w przypadku koniecznych przymusowych lądowań zakłócają podróż, która się przeciąga.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?