piątek, 20 września, 2024

Imigrantka ze Słowacji zarabia 55 000 funtów w wymarzonej pracy w UK

Imigrantka ze Słowacji nie spodziewała się, że będzie zarabiać 55 000 funtów rocznie w Wielkiej Brytanii jako kierowca ciężarówki. 34-letnia Diana mieszka obecnie w Hertfordshire i twierdzi, że znalazła swoją wymarzoną pracę.

34-letnia imigrantka ze Słowacji pracuje jako kierowca cysterny dla firmy Hoyer specjalizującej się w logistyce dla przemysłu chemicznego, naftowego, spożywczego i gazowniczego.

Imigrantka ze Słowacji znalazła w UK wymarzoną pracę

Podstawowa pensja Diany wynosi niecałe 55 000 funtów rocznie. Dochodzą do tego dodatki i premia nawet w wysokości 2 000 funtów rocznie. Ma również możliwość wzięcia nadgodzin.

W Wielkiej Brytanii nie brakuje ofert pracy dla kierowców ciężarówek. Diana powiedziała:

– Praca na tym stanowisku wymaga wysokich kwalifikacji, a także skupienia i kontroli. Wiąże się z dużą ilością czasu spędzonego na szkoleniach. Ale dzięki temu mogłam realizować swoją pasję, jaką jest prowadzenie pojazdów ciężarowych.

Historia Diany

– Miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo, ale nigdy nie mieliśmy zbyt dużo pieniędzy. Moi rodzice żyli od wypłaty do wypłaty. Nie mieliśmy zbyt dużo gotówki na luksusy, chociaż jeździliśmy na wakacje. Może raz w roku, tylko w góry na Słowacji – powiedziała Diana.

Kobieta często pracowała w rolnictwie, tam też nauczyła się prowadzić ciężki sprzęt.

– W stosunkowo młodym wieku potrafiłam prowadzić kilka dużych pojazdów rolniczych – dodała i stwierdziła, że zawsze lubiła kierować dużymi pojazdami.

Diana przyjechała do Wielkiej Brytanii w 2014 roku i w ciągu dwóch tygodni znalazła pracę jako kierowca wózka widłowego w Circle Express niedaleko lotniska Heathrow. Natomiast po dwóch latach i zdaniu prawa jazdy na pojazdy ciężarowe, Diana dostała pracę w firmie transportowej. Po trzech latach trafiła do firmy logistycznej Hoyer, w której nadal pracuje.

– Zawsze myślałam, że to jest coś, co chcę robić – powiedziała kobieta.

34-latka twierdzi jednak, że ​​szkolenie na kierowcę ciężarówki wymaga dużo czasu, ciężkiej pracy i zaangażowania.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?