piątek, 20 września, 2024

Landlord ukarany wysoką grzywną. Rodzina musiała zjeść świąteczny obiad na podłodze

Wysoką grzywną została ukarana spółdzielnia mieszkaniowa, która nie dokonała na czas napraw w lokalu zajmowanym przez matkę z dwójką dzieci. W wyniku zaniedbań landlorda, rodzina musiała całymi miesiącami spać na materacach w mieszkaniu zastępczym, a świąteczny obiad zmuszona została zjeść na podłodze.

Spółdzielnia mieszkaniowa zwlekała z dokonaniem napraw

Gdy w październiku 2020 r. matka dwójki dzieci zgłosiła się do Yorkshire Housing z informacją, że w jej mieszkaniu jest jakiś wyciek, który zalewa jej podłogę, powiedziano jej, że specjaliści obejrzą mieszkanie w ciągu 24 godzin. Ale później nikt nie pojawił się w lokalu przez cztery dni, co spowodowało, że woda przedostała się z głównej sypialni do sypialni dzieci i do przedpokoju. Wraz z wyciekiem wody w mieszkaniu pojawił się trudny do zniesienia odór. Matka poważnie martwiła się, czy wyciek nie narazi zdrowia jej małych dzieci.

W mieszkaniu kobiety pojawili się wreszcie specjaliści, ale nawet nie przystąpili oni do prac naprawczych. A smród i wilgoć stały się zupełnie nie do wytrzymania. Matka musiała rozłożyć na podłodze plastikowe worki na śmieci i kartony, by uniknąć chodzenia powodzie. Wreszcie, po kilku tygodniach, rodzinie zaoferowano lokal zastępczy.

Gehenna matki z dwójką dzieci

Gdy w połowie listopada matka przeniosła się wraz z małymi dziećmi do lokalu zastępczego, wydawało się, że potrwa to zaledwie kilka tygodni. Tymczasem rodzina zmuszona została pozostać w nowym mieszkaniu znacznie dłużej, śpiąc na materacach rozłożonych na podłodze. Świąteczny obiad, z braku mebli, matka z dwójką dzieci jadła na podłodze.

Do swojego poprzedniego mieszkania rodzina wróciła dopiero po 10 miesiącach, we wrześniu 2021 r. Zdruzgotana matka postanowiła jednak zgłosić sprawę do konkretnych organów. Jej sprawą zajął się rzecznik ds. praw lokatorów, który nie miał wątpliwości, że Yorkshire Housing zaniedbał pomoc rodzinie. Spółdzielnia nie tylko nie zareagowała wystarczająco szybko na zgłaszane problemy, ale też nie pomogła rodzinie w zmianie lokalu.

Rzecznik ukarał ostatecznie Yorkshire Housing grzywną w wysokości 3780 funtów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?