piątek, 20 września, 2024

Emigrantka z Polski zamordowana przez własnego męża, który następnie odebrał sobie życie

Wstrząsające wieści z Włoch – 48-letnia Polka została zamordowana przez własnego męża, który następnie popełnił samobójstwo. Wcześniej miał zabarykadować się w domu i ostrzeliwać się z okna. Ogień otworzył także w kierunku włoskich policjantów, którzy pojawili się na miejscu.

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w Neapolu, mieście położonym w południowej części kraju, będącym stolicą regionu Kampania. 54-letni mężczyzna o imieniu Pasquale, były ochroniarz zamordował swoją żonę, 48-letnią Polkę o imieniu Ewa. Kobieta miał zostać zadźgana za pomocą noża. Jak podaje PAP, sprawca po dokonaniu tej zbrodni miał popełnić samobójstwo. Zażył leki, być może również jakąś truciznę. Interweniująca w tej sprawie policja znalazła jego martwe ciało po wejściu do mieszkania.

Jak doszło do tej zbrodni?

Wcześniej, mężczyzna miał się zabarykadować w swoim domu. Przez okna oddawał strzały, także do policji, która pojawiła się na miejscu. W wyniku jego działań nikt nie został ranny.

Co więcej, w tym czasie na miejscu pojawiło się wielu gapiów i przypadkowych przechodniów. Miał się do nich zwracać i krzyczeć, że wcale nie jest szalony.

Jak relacjonują sąsiedzi i znajomi Pasquale, sprawca tej potwornej zbrodni miał być dobrym i normalnym człowiekiem. Jak jednak podaje agencja prasowa ANSA w ostatnim czasie on sam, jak i jego rodzina mieli mieć kłopoty finansowe. Gdy pracował, jako ochroniarz miało dojść do próby kradzieży jego broni, podczas której został ranny w nogę. Stracił pracę. Znalazł się w kryzysie. Zaczął mieć problemy, nie tylko ze znalezieniem pracy, ale również natury psychicznej.

Co udało się ustalić w ramach śledztwa?

Dodajmy również, iż Pasquale i Ewa mieli trójkę dzieci – 14-letnią dziewczynkę, 16-letniego chłopaka i 18-letniego chłopca. W czasie tragedii przebywali poza domem.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Policja w Neapolu przesłuchuje przyjaciół i znajomych sprawcy, aby zrozumieć, co zmieniło „normalnego człowieka” w mordercę własnej żony, jak czytamy w depeszy przekazanej przez agencję ANSA.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?