Hammersmith Bridge zostanie otwarty, ale… tylko dla rowerzystów i tymczasowo

Most Hammersmith Bridge zostanie tymczasowo otwarty dla rowerzystów. Przez okres 10 tygodni otwarta będzie ścieżka rowerowa.

137-letni most w brytyjskiej stolicy pozostaje zamknięty dla pojazdów mechanicznych od czasu pojawienia się pęknięć na cokołach w 2019 roku. W dwa lata później został otwarty dla pieszych i rowerzystów, ale podczas niedawnych prac stabilizacyjnych rowerzyści musieli zsiadać ze swoich jednośladów i przeprowadzać je na drugą stronę.

Teraz, ma się to zmienić. W związku z przerwą w pracach remontowych można będzie korzystać z tymczasowej ścieżki rowerowej. Zostanie ona otwarta dla użytkowników rowerów (także tych towarowych) i hulajnóg elektrycznych od najbliższego wtorku, 13 lutego 2024 roku.

Przypomnijmy, iż z przejazdu przez Hammersmith Bridge nadal nie mogą korzystać samochody.

Dlaczego prace modernizacyjne trwają tak długo?

Jak podaje serwis informacyjny BBC, władze miejskie, będące właścicielami mostu znajdującego się na liście zabytków II stopnia, twierdzą, że otwarty pas będzie monitorowany przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dodajmy, iż w styczniu 2024 roku ogłoszono, iż koszt naprawy mostu Hammersmith wzrósł prawie dwukrotnie w stosunku do początkowych szacunków. Za renowację trzeba będzie zapłacić aż 250 milionów funtów. W kosztach mają partycypować władze lokalne oraz rządowy Department for Transport (DfT) i jednostka Transport for London (TfL).

Ile będzie kosztował remont Hammersmith Bridge?

Niestety, właśnie „rachunek” za naprawę mostu budzi największe kontrowersje. Strona rządowa, a więc DfT, dołożyła 10 mln funtów i nic nie wskazuje, aby bardziej partycypowało w kosztach. Z kolei TfL w pełni popiera ideę stojącą za tym remontem, ale problemem są… braki w miejskiej kasie! Lokalne londyńskie władze po prostu nie mają takich pieniędzy!

Hammersmith Bridge to most wiszący znajdujący się w Londynie, który przecina Tamizę w zachodnim Londynie. Łączy południową część Hammersmith w londyńskiej dzielnicy Hammersmith i Fulham, po północnej stronie rzeki, oraz Barnes w londyńskiej dzielnicy Richmond nad Tamizą, po południowej stronie rzeki. Został zaprojektowany przez inżyniera Sir Josepha Bazalgette’a i był trzykrotnie atakowany przez irlandzkich republikanów.

Teksty tygodnia

Rząd Labour zmienia termin zakazu samochodów spalinowych

Czy rzeczywiście od 2030 roku na Wyspie będziemy niejako skazani tylko i wyłącznie elektryki?

“Szczur wyskoczył mi z toalety”. Plaga szczurów w Glasgow

Nie tylko Londyn czy Birmingham zmagają się z inwazją gryzoni. Plaga szczurów w Glasgow niepokoi mieszkańców. Gryzonie potrafią bowiem nawet wyjść z domowej toalety. Jakie są przyczyny?

Dwoje nastolatków zabiło 80-letniego emeryta

Mający wówczas 14 lat chłopiec skatował na śmierć Bhima Kohliego. Z kolei dziewczynka w wieku zaledwie 12 lat stała obok. Ze śmiechem na ustach nagrywała całe zajście.

Cła Donalda Trumpa uderzą w Wielką Brytanię

Rząd w Londynie podkreśla, że niższa stawka to efekt spokojnych negocjacji prowadzonych przez Downing Street 10 z Białym Domem. Zaznaczono, że rozmowy będą nadal prowadzone. Ponadto brytyjskie władze wykluczyły uderzenie w USA cłami odwetowymi.

Ryanair pozywa brytyjską kontrolę ruchu lotniczego

Ryanair pozywa brytyjską kontrolę ruchu lotniczego i domaga się 5 mln funtów po tym, jak technik zrujnował plany podróży 700 000 pasażerów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie