piątek, 20 września, 2024

Brytyjski wojskowy oskarżony o bigamię. Myślał, że drugi ślub się nie liczy, bo odbył się w innym języku

Sierżant armii brytyjskiej został oskarżony o bigamię po tym, jak poślubił drugą żonę, a nie rozwiódł się z pierwszą. Mężczyzna tłumaczył, że drugi ślub się nie liczył, bo ceremonia odbyła się w języku suahili…

42-letni brytyjski wojskowy, Noa Dravikula, rozstał się ze swoją pierwszą żoną, jednak nie miał z nią oficjalnego rozwodu. Gdy mężczyznę oddelegowano do Kenii, związał się tam z inną kobietą, Kuki Wason, z którą później postanowił się ożenić.

Wojskowy oskarżony o bigamię

Przebywając w Kenii, podczas ceremonii zgodnej z prawem szariatu, 42-letni wojskowy poślubił Kuki. Mężczyzna został następnie oskarżony przez sąd wojskowy o bigamię. Prokuratorzy twierdzą, że islamska ceremonia zaślubin (o nazwie nikah) odbyła się w październiku 2021 roku.

Dopuszczając się bigamii wojskowy złamał brytyjskie prawo. Zgodnie z nim pary mogą zawrzeć związek małżeński, gdy mają ukończone 18 lat i nie są w innym związku małżeńskim.

Chciał wrócić z drugą żoną do UK

Armia brytyjska dowiedziała się o nielegalnym drugim małżeństwie sierżanta dopiero wtedy, gdy 42-latek chciał zabrać do Wielkiej Brytanii swoją drugą żonę i poprosił o taką możliwość.

Jak powiedziała przed sądem wojskowym prokurator, Charlotte Adams, sierżant poślubił swoją pierwszą żonę w czerwcu 2011 roku w kościele metodystów na Fidżi. Razem z nią mężczyzna ma dziecko. Para rozstała się w 2017 roku, ale rozwód nie został sfinalizowany.

– Następnie 29 października 2021 roku sierżant poślubił drugą osobę, Kuki Wason, będąc w związku małżeńskim ze swoją pierwszą żoną. Czyniąc to, dopuścił się bigamii. Ceremonia zaślubin była ważną ceremonią małżeńską w Kenii – dodała prokurator.

W sądzie okazało się również, że druga żona sierżanta – zawierając z nim ślub – myślała, że jest on rozwiedziony. Co ciekawe, wojskowy zaprzecza bigamii twierdząc, że drugi ślub nie był ważny, gdyż ceremonia odbyła się w języku suahili. Proces sądowy trwa nadal.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?