piątek, 20 września, 2024

British Gas zapłaci rachunki za energię tysiącom klientów

W ramach nowego programu British Gas zapowiedziało, że pomoże swoim najbardziej potrzebującym klientom w poradzeniu sobie z długami wynikającymi z ubóstwa energetycznego. Czym będzie inicjatywa „You Pay: We Pay”? Kto będzie mógł skorzystać z tego programu?

Kto będzie mógł skorzystać z pomocy oferowanej przez British Gas? Jak podaje „The Daily Mirror”, aby kwalifikować się do dopłat ze strony brytyjskiego przedsiębiorstwa, stanowiącego część grupy Centrica, zajmującego się wytwarzaniem i sprzedażą gazu ziemnego oraz energii elektrycznej, trzeba być klientem British Gas od co najmniej sześciu miesięcy. Należy również znajdować się w sytuacji ubóstwa energetycznego oraz zgodzić się na skorzystanie z porady dotyczącej zadłużenia. Po dokonaniu odpowiedniej oceny sytuacji dane gospodarstwo domowe musi następnie wyrazić zgodę na opracowany plan spłacenia zadłużenia.

Jak będzie działał program „You Pay: We Pay”?

Jak sama nazwa wskazuje, w „You Pay: We Pay” spółka energetyczna „pomoże” w uregulowaniu należności za pra lub gaz. W jaki sposób? „Na przykład, jeśli ktoś płacił 100 funtów miesięcznie, a w ciągu sześciu miesięcy będzie to suma 600 funtów – British Gas wpłaci wówczas dodatkowe 600 funtów na jego konto. British Gas twierdzi, że ta inicjatywa może pomóc ludziom nie popaść w długi, a także spłacić wszelkie zaległe płatności” – jak podaje „Mirror”.

Program rusza w czerwcu 2024 roku. Klienci British Gas zostaną wybrani automatycznie, a firma energetyczna skontaktuje się z nimi. Jeśli wydaje ci się, że właśnie ciebie może dotyczyć ten program, to nie musisz kontaktować się providerem. Nie trzeba składać żadnych wniosków, British Gas odezwie się do ciebie.

Kto może liczyć na wsparcie ze strony British Gas?

– Wiemy, że zadłużenie może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne. Większość ludzi chce płacić swoje rachunki, ale spłata długów i wydawanie pieniędzy na bieżące wydatki, może być bardzo trudne – komentuje Chris O’Shea, dyrektor generalny firmy Centrica, spółki-matki British Gas.

– Dzięki temu podejściu chcemy spróbować pomóc naszym klientom w poradzeniu sobie z długami i zapewnić im lepsze warunki w sytuacji wciąż wysokiej inflacji – dodaje dyrektor O`Shea.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?