piątek, 20 września, 2024

Ministerstwo Pracy i Emerytur w Wielkiej Brytanii (DWP)

Ministerstwo Pracy i Emerytur w Wielkiej Brytanii to jeden z największych departamentów rządowych. Obsługuje świadczenia i zasiłki dla około 20 milionów osób.

Czym jest DWP?

Ministerstwo Pracy i Emerytur (Department for Work and Pensions, DWP) odpowiada za politykę socjalną, emerytalną i alimentacyjną w kraju. DWP zapewnia wsparcie finansowe i inne usługi dla milionów ludzi w Wielkiej Brytanii, w tym dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, starszych i opiekunów.

Czym zajmuje się Ministerstwo Pracy i Emerytur w Wielkiej Brytanii?

Do głównych zadań DWP należy:

– Wypłata świadczeń: DWP administruje szerokim zakresem świadczeń, w tym Universal Credit, zasiłkiem dla bezrobotnych, rentą inwalidzką i emeryturami państwowymi.

– Wsparcie w znalezieniu pracy: DWP pomaga osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy poprzez oferowanie usług doradztwa zawodowego, szkoleń i pośrednictwa pracy.

– Wsparcie dla osób niepełnosprawnych: DWP zapewnia wsparcie finansowe i inne usługi dla osób niepełnosprawnych, pomagając im w prowadzeniu niezależnego życia.

– Wsparcie dla osób starszych: DWP zapewnia emerytury państwowe i inne świadczenia dla osób starszych, a także pomaga im w dostępie do opieki społecznej i innych usług.

– Egzekwowanie alimentów: DWP pomaga w egzekwowaniu alimentów od rodziców, którzy nie płacą alimentów na swoje dzieci.

Kiedy powstało Ministerstwo Pracy i Emerytur?

DWP zostało utworzone w 1997 roku z połączenia Ministerstwa Pracy i Ministerstwa Zabezpieczeń Społecznych. Od tego czasu DWP przeszło szereg reform i zmian, ale jego podstawowa misja zapewniania wsparcia dla osób potrzebujących pozostała niezmienna.

Priorytety

Ministerstwo Pracy i Emerytur obecnie skupia się na zwiększeniu zatrudnienia i ograniczeniu bierności zawodowej. Celem jest też wspieranie rozwoju osób pracujących i
umożliwienie osobom niepełnosprawnym i osobom ze schorzeniami rozpoczęcia, utrzymania i odniesienia sukcesu w pracy.

Jakie wydziały należą do DWP?

Ministerstwo Pracy i Emerytur składa się z Jobcentre Plus, The Pension Service, Child Maintenance Service i organizacji partnerskich. Wydziały DWP, takie jak Jobcentre Plus, odgrywają kluczową rolę w systemie świadczeń socjalnych w Wielkiej Brytanii.

Jobcentre Plus

Jobcentre Plus pomaga ludziom przejść z zasiłków do pracy i pomaga pracodawcom w ogłaszaniu ofert pracy. Zajmuje się również świadczeniami dla osób bezrobotnych lub niezdolnych do pracy z powodu stanu zdrowia lub niepełnosprawności.

The Pension Service

Zapewnia emerytury, świadczenia i informacje emerytalne dla obecnych i przyszłych emerytów w Wielkiej Brytanii i za granicą. Obejmuje to:

Child Support Agency i Child Maintenance Service

Child Support Agency (CSA) i Child Maintenance Service (CMS) to dwie agencje rządowe w Wielkiej Brytanii, które zajmują się kwestią alimentów na dzieci. CSA działało w latach 1993-2012 i było odpowiedzialne za egzekwowanie alimentów na dzieci od rodziców nie mieszkających z dziećmi. CMS zostało utworzone w 2012 roku zastępując CSA. Ma na celu ułatwienie i usprawnienie procesu ustalania i egzekwowania alimentów na dzieci.

Jak się skontaktować z DWP?

Ponieważ DWP posiada rozległą strukturę z wieloma oddziałami i biurami w całym kraju, najlepiej jest skontaktować się w swojej sprawie używając danych kontaktowych podanych w korespondencji, którą otrzymaliśmy.

Jeśli jeszcze nie pobieramy zasiłku, najlpiej sprawdzić dane kontaktowe na stronie https://www.gov.uk/government/organisations/department-for-work-pensions. Znajdziesz tam sekcję „Kontakt”, gdzie możesz wyszukać konkretny oddział lub temat, z którym chcesz się skontaktować. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć adresy, numery telefonów i adresy e-mail do lokalnych biur Jobcentre Plus i innych oddziałów DWP.

Ogólny numer infolinii DWP to 0800 800 200. Dostępna jest ona od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Konsultanci infolinii mogą udzielić Ci ogólnych informacji o usługach DWP i pomóc w skierowaniu Cię do odpowiedniego oddziału.

Możesz również osobiście odwiedzić lokalne biuro Jobcentre Plus lub inny oddział DWP. Adresy i godziny otwarcia biur znajdziesz na stronie internetowej DWP lub dzwoniąc na infolinię.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?