piątek, 20 września, 2024

Musiał zapłacić 120 funtów za wymiarowy bagaż w Ryanairze

120 funtów za rzekomy nadbagaż – tyle musiał zapłacić pasażer Ryanaira, mimo że jego walizka miała odpowiednie wymiary. Mężczyzna był tak wściekły, że zapowiedział, iż nigdy więcej nie poleci irlandzkimi liniami.

David wraz z żoną zapowiedzieli, że będą już unikać latania Ryanairem po tym, gdy zostali ukarani grzywną w wysokości 120 funtów za rzekomo „ponadgabarytowy” bagaż w czasie powrotu z Majorki do Manchesteru.

Ukarany za wymiarowy bagaż w Ryanairze

Pasażerowie Ryanaira lecieli z bagażem o odpowiednim rozmiarach. Jednak, aby uniknąć problemów, para zapłaciła za torby, które według irlandzkich linii były ponadgabarytowe.

Torby, z którymi leciała para, to walizki kabinowe Coolife o wymiarach 55 x 40 x 20 cm. Ryanair wpuszcza je na pokład bez dodatkowej opłaty. Co ważne, bagaże pary miały również akceptowalną wagę.

Walizki kabinowe Coolife wymienione są w Internecie jako „zatwierdzone przez Ryanaira”. Z kolei na Amazonie kilku pasażerów napisało, że bez problemu zabrali je na pokład samolotów irlandzkich linii.

Problemy na lotnisku

Mimo podróżowania z bagażem o odpowiednich rozmiarach para z Manchesteru na lotnisku na Majorce została poproszona o umieszczenie walizek w urządzeniu sprawdzającym wymiary.

Następnie poinformowano ich, że bagaże przekroczyły dopuszczalny limit. W związku z tym musieli zapłacić po 69,99 euro za każdą walizkę, co dało łącznie 139,98 euro (czyli 119 funtów).

Para zdając sobie sprawę z tego, że ich walizki mają wymagane wymiary, protestowała. Ich argumenty trafiały jednak w próżnię. Poinformowano ich tylko, że muszą zapłacić za ponadgabarytowy bagaż lub spóźnią się na samolot.

David powiedział, że czuł się bezradny na lotnisku i zapłacił karę, jednak dołoży wszelkich starań, aby nie latać już Ryanairem.

– Nie mieliśmy innego wyjścia, bo zamykano już bramki. Musieliśmy wręczyć im kartę pokładową i zapłacić 140 euro. Nigdy nie czułem się tak zastraszony. To zepsuło nam dzień. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w przyszłości unikać Ryanaira. Ich postawa sugeruje, że potrzebujemy ich bardziej niż oni nas…  – dodał mężczyzna.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?