piątek, 20 września, 2024

Policjanci, którzy staranowali krowę, będą się tłumaczyć ministrowi spraw wewnętrznych

Funkcjonariusze Surrey Police w ramach interwencji w Staines-upon-Thames staranowali radiowozem błąkającą się po ulicach krowę. Zwierzę miało stwarzać zagrożenie. Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych żąda „pilnych wyjaśnień” w tej sprawie, po tym jak nagranie z tych wydarzeń pojawiło się w sieci.

Home Secretary wezwało policję w Surrey do „pełnych i pilnych wyjaśnień” w sprawie interwencji funkcjonariuszy, którzy użyli radiowozu do dwukrotnego staranowania zbiegłej krowy. „Nie widzę żadnej rozsądnej potrzeby takiego działania. Poprosiłem o pełne, pilne wyjaśnienie w tej sprawie. Wydaje się, że tak brutalne działanie było niepotrzebne” – jak pisał minister spraw wewnętrznych James Cleverly w mediach społecznościowych.

Do czego doszło w Staines-upon-Thames?

Incydent ten miał miejsce w piątek wieczorem po tym, jak policja w Surrey otrzymała zgłoszenia o krowie biegającej po kilku głównych drogach w rejonie Staines-upon-Thames. Jak utrzymują lokalne służby, w zgłoszeniu zaznaczono, iż zwierzę atakowało ludzi i uszkodziło samochód.

Jak wyglądała interwencja Surrey Police? Oto nagranie, które pojawiło się w sieci:

Na powyższym filmiku widać, że krowa podniosła się na nogi po pierwszym uderzeniu. Policjanci podjęli jednak decyzję o uderzeniu w nią po raz drugi. Co więcej, wjechali samochodem na zwierzę, gdy to leżało na ziemi. Rzecznik policji hrabstwa Surrey odnosząc się do tej sprawy, zadeklarował, że funkcjonariusze przez kilka godzin podejmowali próby schwytania zwierzęcia. Rozważali szereg opcji, zanim podjęli decyzję o staranowaniu krowy samochodem.

Policja z hrabstwa Surrey w ogniu krytyki

Krowa doznała poważnego skaleczenia nogi i obecnie jest leczona przez weterynarzy. – To bardzo niepokojące i przygnębiające nagranie. Skontaktujemy się pilnie z policją, aby zrozumieć okoliczności tego, co się stało – komentuje rzecznik RSPCA powiedział, jak cytujemy za „Guardianem”.

W bardziej zdecydowany sposób wypowiedział się Chris Packham, który na łamach BBC zadeklarował, iż takiej działanie jest „z pewnością jest nielegalne i musi zostać zbadane i ścigane”. – Jaki potwór taranuje cielę? I to dwukrotnie? – dodawał.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?