piątek, 20 września, 2024

Chaos na lotnisku w Manchesterze. Przerwa w dostawie prądu wstrzymała większość lotów

Poważna przerwa w dostawie prądu doprowadziła do anulowania wszystkich lotów na lotnisku w Manchesterze. Przez awarię pasażerowie utknęli w ogromnych kolejkach, a bagaże niektórych – w systemach obsługi bagażu.

Chaos na lotnisku w Manchesterze

Co dokładnie stało się dziś na lotnisku w Manchesterze? Otóż we wczesnych godzinach porannych, w porcie lotniczym doszło do gigantycznej awarii prądu. Ta sprawiła, że niemożliwe było obsłużenie pasażerów na dwóch terminalach. Władze lotniska natychmiast przeprosiły pasażerów za wszelkie niedogodności i poinformowały, że starają się jak najszybciej przywrócić normalne jego funkcjonowanie. – Prawdopodobnie zostanie dzisiaj odwołana znaczna liczba lotów. Radzimy pasażerom, którzy mieli zaplanowaną podróż na dziś, aby nie przyjeżdżali na lotnisko bez uprzedniego skonsultowania się z linią lotniczą – powiedział rzecznik lotniska.

Port lotniczy w Manchesterze poinformował, że awaria prądu dotyczy przede wszystkim lotów zaplanowanych z terminali nr 1 i 2. Loty z terminalu nr 3 nie zostały co do zasady odwołane, ale to nie oznacza, że pasażerowie właśnie stamtąd podróżujący mogli czuć się pewnie co do finalizacji swojego lotu. 

Awaria prądu zaskoczyła pasażerów

Tak poważna awaria prądu zszokowała nie tylko władze lotniska w Manchesterze, ale także pasażerów. Część z nich opublikowała swoje krytyczne uwagi w tym względzie w mediach społecznościowych. „Przerwa w dostawie prądu na lotnisku w Manchesterze T2 i T3. Jeśli [samoloty] w ogóle wylądowały, to bagaż rzucano na dowolną karuzelę w obrębie T1. Brak komunikacji. Wózki zostawiono na ziemi bez żadnej informacji. Przedstawiciele TUI nie mieli pojęcia, co się dzieje. Powodzenia wszystkim!” – napisała jedna z pasażerek.

A inny pasażer dodał: „Dziś doszło do przerwy w dostawie prądu na wszystkich 3 terminalach na lotnisku w Manchesterze. Nie mam pojęcia, co stanie się ze wszystkimi lotami”.

Dyrektor zarządzający Manchester Airport, Chris Woodroofe poinformował, że loty powinny zostać przywrócone już w poniedziałek.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?