Wiadomo, o ile wzrosną rachunki za wodę

Rachunki za wodę w Anglii i Walii wzrosną w ciągu najbliższych pięciu lat średnio o 94 funty – podał Ofwat. Dostawcy chcą jednak trzykrotnie większych podwyżek.

Podwyżki rachunków za wodę przeprowadza się regularnie każdego roku. Jednak dostawcy twierdzą, że powinny być one trzykrotnie wyższe niż typowe 19 funtów rocznie. Twierdzą, że wynika to z konieczności przeprowadzenia niezbędnych inwestycji (wymiany nieszczelnych rur), a także ograniczenia zrzutu ścieków do rzek i mórz.

Ile wzrosną rachunki za wodę?

Oczywiście kwota zaproponowana przez Ofwat, o jaką wzrosną rachunki za wodę, będzie się różnić w zależności od regionu. Dla przykładu – klienci Thames muszą liczyć się z podwyżką rzędu 99 funtów (lub 23 proc.). Z kolei klienci Anglian zapłacą o 66 funtów więcej (lub 13 proc. więcej). A klienci Southern Water aż o 183 funty więcej (duży wzrost o 44 proc.).

Proponowane przez Ofwat podwyżki mogą zakwestionować przedsiębiorstwa wodociągowe, a ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec roku.

Wysoka podwyżka, której domagają się firmy, jest także związana z coraz większą kontrolą dotyczącą zatruwania środowiska ściekami.

Partia Pracy już zapowiedziała rozprawienie się z branżą i obiecała konsumentom wyższe odszkodowania za awarie kanalizacji i możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności zarządzających wodociągami.

Będzie rewolucja w wodociągach?

Steve Reed, nowy minister środowiska, w czwartek spotyka się z szefami przedsiębiorstw wodociągowych w celu omówienia kwestii wydajności i sposobów na jej poprawę. Nowy rząd chce, aby środków przeznaczonych na inwestycje i usprawnienia nie przeznaczano na wypłatę wynagrodzeń i dywidend.

Ponadto będzie można pociągać dyrektorów i kadrę kierowniczą do odpowiedzialności. A odszkodowania dla klientów za niespełnienie przez dostawcę wymaganych standardów będą mogły wzrosnąć dwukrotnie. Konsumenci są coraz bardziej oburzeni także zanieczyszczeniem wód.

Dyrektor naczelny Ofwat, David Black powiedział, że plan oznacza „największą w historii” inwestycję w sektorze wodnym. A także możliwość „trwałej poprawy obsługi klienta”, a także ochrony środowiska. Dodał także, że jest „bardzo zaniepokojony” poziomem premii płaconych przez firmy wodociągowe…

Teksty tygodnia

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie