Angielscy kibice jeszcze PRZED finałem Euro 2020 robili tatuaże z okazji wygranej ich reprezentacji

Fot: Twitter @94ALWAYSHOME

Szaleni (najwyraźniej!) angielscy kibice jeszcze przed finałem Euro 2020 na Wembley robili sobie pamiątkowe tatuaże na cześć wygranej ich zespołu…

- Advertisement -

Przez ostatnie kilka dni Anglicy dosłownie oszaleli na punkcie futbolu. Trochę trudno im się dziwić, bo w ostatnich latach, więcej – dekadach! – reprezentacja "The Three Lions" ich nie rozpieszczała. Jedynie najstarsi z łezką w oku mogli wspominać 1966, złotą erę Alfa Ramseya i legendarną ekipę dowodzoną przez Bobby`ego Moore`a. I wczoraj kadra kierowana przez Garetha Southgate`a miała nawiązać do tamtego sukcesu. Przeglądając media społecznościowe widać, że wielu kibiców było stuprocentowo przekonanych, że na Wembley piłkarze angielscy rozprawią z reprezentacją Włoch. Niektórzy z nich byli tego tak pewni, że jeszcze przed mecze zrobili sobie… pamiątkowe tatuaże!

Angielski kibic wytatuował sobie puchar mistrzostw Europy jeszcze PRZED rozpoczęciem finału

Zobaczcie sami, jak to wyglądało:

Rzecz jasna bardzo trudno jednoznacznie zweryfikować czy nie mamy do czynienia ze zdjęciami podrasowanymi w Photoshopie czy jakimś "fake newsem", ale znając mentalność mieszkańców Wysp przynajmniej część z nich byłaby do tego zdolna. Naprawdę, znając oszalałych na punkcie futbolu Anglików, którzy w ostatnich cierpieli z braku sukcesów, jesteśmy w stanie uwierzyć, że znaleźli się kibice tak "pijani" awansem do wczorajszego finału Euro 2020, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zdecydowali się na pamiątkową dziarę. Jednym z nich jest Lewis Holden z Oldham, który wydziarał sobie na nodze wielki puchar Henriego Delaunaya z podpisem "Zwycięzcy Mistrzostw Europy 2020 Anglia". W dodatku pochwalił się swoim "dziełem" na Facebooku.

Taka jest siła wiary kibica, ale wyszło, jak wyszło…

Wiara kibiców na Wyspach w swój zespół przed meczem na Wembley był olbrzymia

Przypomnijmy, hasło "football is going home" jest jak najbardziej uprawnione, ponieważ najpopularniejszy sport na świecie w istocie narodził się na Wyspach Brytyjskich, a konkretnie – w Anglii. Piłka nożna była tam znana już w średniowieczu. Sport ten uprawiano na ulicach, placach miejskich, bez żadnych ograniczeń i przepisów. Podczas gier często dochodziło do wypadków, zranień, a także kalectw i śmierci. Pod koniec XIX wieku piłkę nożną (football) wprowadzono do programów nauczania wychowania fizycznego w szkołach. Pierwsze piłkarskie kluby na świecie powstały w Anglii przy szkołach średnich i wyższych uczelniach. 

W 1863 roku odbył się zjazd przedstawicieli istniejących klubów piłkarskich w Londynie, mający na celu ustalenie i ujednolicenia przepisów gry. W 1871 rozegrano pierwsze mecze piłkarskie o Puchar Anglii. W 1888 roku utworzono ligę piłkarską i wprowadzono zawodowstwo. Angielska reprezentacja narodowa zagrała swój pierwszy mecz 5 marca 1870 na Kennington Oval (obecnie uchodzi on za mecz nieoficjalny). Mecz ten zakończył się remisem 1:1.

Niestety, wyszło, jak zwykle – ZOBACZCIE zdjęcia tatuaży!

Anglicy długo uchodzi za prawdziwą futbolową potęgę, od której reszta Europy i świata może się jedynie uczyć. Przed długi czas odmawiali udziału w Mistrzostwa Świata wychodząc z założeniach, że nie ma co rywalizować ze słabszymi od siebie i zadowalali się rywalizacją ze Szkotami, Walijczykami i Irlandczykami. Po części ich przekonanie o wyższości było uprawnione, ale z czasem ich rywale nie tylko ich dogonili, ale wręcz przegonili, ale arogancja i buta w niektórych z angielskich kibiców nadal pozostała… 

 
 

Teksty tygodnia

Rosną zarobki w Holandii. W jakich sektorach najbardziej?

W czerwcu zarobki w Holandii wzrosły średnio o 3,9 proc. Jest to wzrost w porównaniu z pierwszą połową roku o 4,1 proc. Oznacza to, że utrzymują się one na poziomie wyższym niż inflacja.

Ważne zmiany w statusie zasiedlenia dla imigrantów z UE

16 lipca Wielka Brytania wprowadza ważne zmiany w statusie zasiedlenia, które dotyczą imigrantów z UE, w tym Polaków. Związane są one z ciągłością pobytu na Wyspach i kwalifikowania się do otrzymania Settled Status.

Irlandczykom będzie łatwiej o brytyjskie obywatelstwo

Już niebawem Irlandczycy żyjący w Wielkiej Brytanii będą mogli w łatwiejszy i tańszy sposób ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo.

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Ta rzadka moneta może być warta krocie. Ważny jest jeden detal

To żadna tajemnica, że rzadkie monety potrafią być niezwykle cenne. Niektóre z nich są warte nawet kilkaset razy więcej, niż wynosi ich nominał.

Przeczytaj także