Farage podżegał do nienawiści. Jego odpowiedź? “Dajcie spokój”

Były przywódca UKIP “zdecydowanie odrzuca” oskarżenia jakoby nawoływał do nienawiści rasowej. Twierdzi, że ponad 42 tysiące osób, które podpisały się pod petycją o postawienie go przed sądem powinny “dać sobie spokój”.

Brytyjska prokuratura sprawdzi, czy w czasie kampanii przed referendum o Brexit Nigel Farage nawoływał do nienawiści na tle rasowym i religijnym. Działania te zostały podjęte na wniosek 42 691 osób, które podpisały się pod petycją o postawienie byłego lidera UKIP przed sądem. Oskarżenie nabiera obecnie znamion symbolicznych, bowiem od 23 czerwca liczba ataków na tle rasowym, w tym wobec Polaków, znacząco wzrosła.

- Advertisement -

Farage nawołuje do głosowania na Trumpa! Nie wystarczy mu Brexit?

Farage wydaje się tym faktem niewzruszony i odrzuca wszelkie zarzuty pod swoim adresem jako bezpodstawne. Jego zdaniem ani on, ani nik z jego obozu nie nawoływał podczas kampanii do nienawiści na jakimkolwiek tle.

Pytany o opinię na temat osób, które domagają się jego ukarania, odpowiedział: “Sugeruję, żeby zajęli się swoimi sprawami i przyjęli w końcu do wiadomości, że już dawno po referendum. Wojna się skończyła” – stwierdził Farage. I dodał: “Zabierzmy się zatem za budowę szczęśliwego, pokojowo nastawionego, wielokulturowego społeczeństwa”. Czyżby silił się na ironię?

GettyImages-540654056

Oskarżenia, jakoby Farage miał podżegać do nienawiści pojawiły się wraz z plakatem, jakim brexitowcy firmowali swoją kampanię. Zdjęcie, opatrzone nagłówkiem: “Breaking Point” ( “Punkt krytyczny”) przedstawiało tłum uchodźców, głównie śniadego koloru skóry, próbujących przedostać się przez granicę. Problem w tym, że referendum w ogóle nie dotyczyło kwestii uchodźczych, a zdjęcia nie wykonano nawet w UK, tylko w jednym z państw Europy Centralnej.

Pytany wprost, czy nawoływał do nienawiści rasowej, Farage stwierdził: “Oczywiście, że nie. Zaznaczyliśmy natomiast, i to miał ilustrować plakat, że Unia Europejska nas zawiodła”.

Nigel Farage: „Theresa May nie ochroni nas przed imigrantami!”

Teksty tygodnia

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie