Gracz w pokera przegrał sądową batalię o 7,7 mln funtów wygranej w londyńskim kasynie!

Amerykanin Phil Ivey pozwał właścicieli kasyna Crockfords Club po tym, jak stwierdzili, że technika jego gry w bakarata jest nielegalna. Mężczyzna wygrał dzięki swojej technice aż 7,7 mln funtów!

Amerykanin chciał odzyskać wygraną przez siebie zawrotną kwotę 7,7 mln funtów w grze w bakarata. Sprawa ciągnie się od 2012 roku, kiedy to 40-letni mężczyzna przyjechał do Londynu, gdzie grał w kasynie Crockfords Club w Mayfair.

- Advertisement -

14-letni chłopiec aresztowany pod zarzutem morderstwa w Lancashire! Zastrzelił 32-letniego mężczyznę

Ivey podważył decyzję sądu z 2016 roku, który orzekł, że technika stosowana przez Amerykanina zwana edge-sorting nie jest legalna i dopuszczalna w grze. Mężczyzna jednak uparcie twierdził, że wygrał pieniądze uczciwie. Pięciu sędziów podtrzymało decyzję sądu poprzedniej instancji, który stwierdził, że nieuczciwość nie jest elementem gry w bakarata.

Po swojej wygranej w Londynie Ivey usłyszał, że pieniądze zostaną mu przekazane w Las Vegas, ale do tego nigdy nie doszło, jednak zwrócono mu jego wkład w wysokości 1 mln funtów.

 

 

 

Właściciele kasyna Crockfords twierdzą, że technika, którą stosował Ivey, polega na zidentyfikowaniu niewielkich różnic we wzorze na spodzie karty i wykorzystywanie tych informacji w celu zwiększenia szansy na wygraną w grze. Amerykanim osobiście nie dotknął ani jednej karty, ale namawiał krupiera do obrócenia kart o największej wartości w grze, co wydało się podejrzanie.

W sądzie apelacyjnym, Lady Justice Arden powiedziała, że Gambling Act 2005 jasno stwierdza, że osoba może oszukiwać "bez intencji oszukiwania w zależności okoliczności. Może to być więc dostatecznie wiele, żeby skutecznie ingerować w cały proces gry".

To był najdziwniejszy lot Ryanairem! Jeden pasażer zemdlał, inny zaatakował swoją partnerkę, a trzeci…

"To jest jedna z najważniejszych decyzji w kwestii prawa kryminalnego w historii. Nieuczciwość jest przyczyną wielu wykroczeń w tym i oszustwa. Przez 35 lat sędziowie mówili, że oskarżony może zostać uznanym za winnego tylko, jeśli został uznanym za nieuczciwego z punktu widzenia normalnych i uczciwych ludzi. Oprócz tego musiał zdawać sobie sprawę z tego, że dla uczciwych ludzi jego postępowania jest nieuczciwe".

Teksty tygodnia

Gangi na potęgę kradną auta i wywożą za granicę

W ostatnich 10 latach liczba kradzieży samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 75 proc., do 130 tys. przypadków rocznie. Skalę problemu potwierdzają dane opublikowane przez Royal United Services Institute oraz Office for National Statistics.

Na lotnisku w UK rozbił się samolot. Zamienił się w kulę ognia

Po starcie z lotniska London Southend rozbił się samolot. Świadkowie mówią, że po zderzeniu z ziemią maszyna zamieniła się w „kulę ognia”.

Masz wąż ogrodowy? Uważaj! Za jego użycie grozi spora grzywna

Od 22 lipca mieszkańcy wybranych części Anglii będą musieli ograniczyć zużycie wody – wszystko przez brak deszczu i gwałtownie rosnące zapotrzebowanie. Złamanie zakazu może poskutkować karą w wysokości 1000 funtów.

Przemówienie Rachel Reeves w Mansion House. Rewolucja w brytyjskiej gospodarce

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie