Imigrantce posiadającej brytyjski paszport grozi deportacja

41-letnia Amika Brown, która mieszka w Wielkiej Brytanii od 22 lat i posiada brytyjski paszport, dostała informację od Home Office o deportacji.

Imigrantka, która posiada brytyjskie obywatelstwo i mieszka od ponad dwóch dekad na Wyspach, mówi, że jest straumatyzowana informacją o deportacji.

- Advertisement -

Mimo że ma brytyjski paszport grozi jej deportacja

41-letnia Amika Brown mieszkająca w Luton w 2019 roku wyszła po raz drugi za mąż, około dwóch tygodni po otrzymaniu brytyjskiego paszportu. W ubiegłym miesiącu dostała list z Home Office, w którym stwierdzono, że uzyskała obywatelstwo posługując się fałszywą tożsamością. W związku z tym może zostać deportowana z Wielkiej Brytanii i odesłana na Jamajkę.

Zapytane o tę sprawę Home Office w oświadczeniu podało: „Naszym stałym stanowiskiem jest niekomentowanie poszczególnych przypadków”.

Zaskoczona listem Amika Brown przesłała do Home Office e-mailem swój akt urodzenia, aby potwierdzić swoją tożsamość. A także to, że urodziła się w 1982 roku, a nie w 1979 (jak twierdziło Home Office).

Wysłała także akt urodzenia swojego brata, z którego wynika, że urodził się w 1979 roku. Chciała w ten sposób udowodnić pomyłkę Home Office, która wskazywałaby na to, że rodzeństwo urodziło się w odstępie 3 miesięcy od siebie.

Kobieta jednak odpowiedzi z Home Office nie dostała… Twierdzi, że obecnie znajduje się w stanie zawieszenia i obawia się, że faktycznie zostanie deportowana niezgodnie z prawem.

Wzorowa obywatelka

41-letnia Amika chce przeprosin ze strony Home Office, bo list dotyczący deportacji był dla niej nie tylko niepokojący, ale też krzywdzący. Kobieta jest wzorową obywatelką Wielkiej Brytanii.

– Nigdy nie miałam punktów w prawie jazdy, przestrzegałam prawa, całe dobro, które czyniłam, nie opłaciło się – powiedziała.

Pani Brown oświadczyła, że w lipcu ukończyła studia na kierunku rachunkowość i finanse na Uniwersytecie w Bedfordshire. I chce zostać dyplomowaną księgową. W kontekście jej planów związanych z dalszym rozwojem, także zawodowym, w Wielkiej Brytanii informacja o deportacji okazała się druzgocąca.

Konsekwencje deportacji

Konsekwencje deportacji są poważne. Dotyczą nie tylko wydalenia z kraju… Jeśli ktoś zostanie deportowany z Wielkiej Brytanii, zazwyczaj wiąże się to z 10-letnim zakazem ponownego wjazdu do tego kraju. Ponadto uniemożliwia to osobie ubieganie się o powrót do Wielkiej Brytanii przez 10 lat po deportacji.

Co więcej deportacja ma nie tylko poważne konsekwencje dla osoby zagrożonej deportacją, ale także dla jej rodziny w Wielkiej Brytanii.

Teksty tygodnia

Disabled Students Allowance. Możesz dostać nawet 28 tysięcy funtów zasiłku.

Niektórzy studenci mogą otrzymać nawet 27 783 funty wsparcia na cele edukacyjne. Disabled Students Allowance (DSA) to zasiłek przeznaczony dla osób z określonymi niepełnosprawnościami lub schorzeniami, który ma pomóc w pokryciu kosztów związanych z nauką. Świadczenie to nie podlega spłacie i można je łączyć z innymi formami wsparcia finansowego dla studentów.

W tych terminach brytyjskie lotniska odnotują rekordowy ruch

Lato 2025 ma być rekordowe na brytyjskich lotniskach. W lipcu i sierpniu porty lotnicze na Wyspach obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Podano najgorsze terminy.

Nowy hotel przeznaczony na mieszkania dla bezdomnych! Londyn nie dla turystów!

Kolejny hotel przeznaczony na mieszkania dla bezdomnych staje się symbolem nieudolności rządu i kryzysu, jaki toczy Wielką Brytanię. 

Zgubiłeś kartę płatniczą za granicą? Sprawdź, co powinieneś zrobić

Wakacyjny wyjazd za granicę powinien być czasem relaksu, a nie stresu związanego z utratą środków płatniczych. Mimo to warto wiedzieć, co zrobić, gdy zgubimy kartę – tylko szybka reakcja uchroni nas przed poważnymi konsekwencjami.

Zagraniczni szpiedzy wykorzystują dzieci w UK do przeprowadzania ataków

Funkcjonariusze służb specjalnych ostrzegają, że rosyjski i irański wywiad wykorzystują brytyjskie dzieci do organizowania ataków na terenie Wielkiej Brytanii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie