Jak otrzymać nawet £125 extra za wykonywanie pracy zdalnie? Wniosek do HMRC można złożyć już po jednym dniu home office

Fot. Getty

Każdy pracownik, który choć jeden dzień przepracuje w ramach home office, może w nowym roku podatkowym ubiegać się o zwrot podatku z tytułu wykonywania pracy zdalnie. Należna ulga podatkowa wynosi w tym wypadku nawet £125. 

- Advertisement -

Zasadniczo, jeśli Twój pracodawca wymaga od Ciebie wykonywania pracy z domu, nawet przez jeden dzień, to przysługuje Ci całoroczna ulga podatkowa. Jest to specjalna zasada w trakcie pandemii, która została wprowadzona na rok podatkowy 2020/21 [zakończył się w poniedziałek, 5 kwietnia – przyp.red.], i która została przedłużona na rok 2021/22 – poinformował ekspert MoneySavingExpert, Martin Lewis. Oznacza to zatem, że każdy pracownik, który w nowym roku podatkowym przepracował w ramach home office przynajmniej jeden dzień, może ubiegać się o zwrot podatku w wysokości nawet £125 (jeśli pracował zdalnie także w roku poprzednim, to i z tego tytułu przysługuje mu do £125). Beneficjent ulgi podatkowej może przeznaczyć pieniądze na dowolny cel – czy to na dopłatę do rachunków za gaz i prąd, czy też na zakup mebli do pracy lub jedzenia.

 

 

 

Co zrobić, aby otrzymać nawet £125 extra za pracę z domu?

Aby otrzymać nawet £125 z tytułu pracy w domu osoba wnioskująca nie potrzebuje przedstawiać żadnych rachunków czy faktur. Wystarczy, że wyśle kopię swojego dowodu tożsamości, ostatni payslip lub p60, numer ubezpieczenia społecznego National Insurance Number i numer rządowego konta bankowego. O kwotę £125 mogą się ubiegać osoby, które płacą 40-proc. podatek dochodowy – wówczas ulga wynosi dokładnie £124,80. Jeśli zaś chodzi o pracowników, którzy płacą podstawową stawkę podatku dochodowego, to im przysługuje zwrot w wysokości £62,40. 

– Chcemy, aby każdy dostał pieniądze, do których jest uprawniony, więc sprawiliśmy, że korzystanie z usługi online jest tak proste, jak to tylko możliwe – zgłoszenie roszczenia zajmuje tylko kilka minut – zaznaczył tymczasowy dyrektor generalny ds. obsługi klienta w HMRC, Karl Khan. 

 

Teksty tygodnia

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

Zamieszki w Epping po tym, jak imigrant został oskarżony o molestowanie dziecka

W niedzielę wieczorem w Epping wybuchły zamieszki. Lewicowi demonstranci starli się z grupą mieszkańców oburzonych tym, żę imigrant ubiegający się o azyl molestował seksualnie dziecko. Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać tłum rozwścieczonych protestujących przed hotelem Bell. Kolejne filmy pokazują, jak między ludźmi dochodzi do bójek.

Irlandczykom będzie łatwiej o brytyjskie obywatelstwo

Już niebawem Irlandczycy żyjący w Wielkiej Brytanii będą mogli w łatwiejszy i tańszy sposób ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo.

Polacy będą wyjeżdżać z Wysp? Brytyjska gospodarka słabnie

Wielka Brytania dla Polaków przestaje być atrakcyjnym krajem? Brytyjska gospodarka znowu zaliczyła spadek, największy w sektorach, gdzie pracuje wielu naszych rodaków.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie