Koszty pogrzebu w UK rosną. Ile na Wyspach trzeba zapłacić za ostatnie pożegnanie?

Ile kosztuje pogrzeb w Wielkiej Brytanii? Kryzys kosztów utrzymania wywindował ceny ostatniego pożegnania, które osiągnęły rekordowy poziom.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę ubezpieczeniową SunLife rośnie liczba „pogrzebów biedaków” i bezpośrednich kremacji. Jest to efektem tego, iż koszty „umierania” w Wielkiej Brytanii osiągnęły rekordowy poziom. Jak czytamy na łamach „Guardiana”, coraz większa liczba rodzin pogrążonych w żałobie, aby pokryć koszty ostatniego pożegnania, musi sprzedaż część swojego dobytku, zapożyczyć się u znajomych lub sięgnąć do oszczędności.

- Advertisement -

Ile kosztuje pogrzeb w Wielkiej Brytanii?

Po dwóch latach spadków kosztów organizacji pogrzebu na Wyspie odnotowano wzrost w tym zakresie. W ciągu ostatniego roku jego dynamika sięgnęła 4,7%, a średnia cena przygotowania ostatniego pożegnania wynosi obecnie 4141 funtów, jak podaje SunLife. Dla kontekstu warto dodać, iż w 2004 koszt ten zamykał się w kwocie 1835 funtów. W przeciągu 20 lat ceny poszły w górę o 126%. W tym samym czasie inflacja cen konsumpcyjnych wyniosła 72%.

Dodajmy, iż średni całkowity „koszt śmierci” w UK, który obejmuje opłaty za pochówek lub kremację, koszty przedsiębiorstwa pogrzebowego, średniej klasy trumnę, jedną limuzynę pogrzebową, lekarza i celebransa oraz opłaty za administrację majątkiem osiągnął kwotę 9658 funtów.

Jak kryzys kosztów utrzymania wpłynął na branżę pogrzebową w UK?

W raporcie przygotowanym, przez SunLife czytamy również, iż wysokie opłaty za pogrzeb w czasie kryzysu kosztów utrzymania „popychają rodziny w długi i wpływają na ich dobrostan psychiczny i fizyczny”.

Warto również dodać, iż na Wyspie rośnie także ilość „public health funerals”, znanych także, jako „pogrzeby nędzarzy”. Są to ceremonie organizowane przez samorządy lokalne w imieniu osób, które zmarły bez bliskich i nie zostawiły środków na opłacenie ostatniego pożegnania.

Jak ludzie radzą sobie z rosnącymi cenami?

Większość osób (70% badanych na potrzeby raportu) faktycznie gromadzi środki na pokrycie kosztów pogrzebu przed śmiercią. Z tego grona 54% zostawia środki wystarczające na pokrycie pełnych kosztów. Oznacza to, że ogólnie jedynie 43% osób zapewnia odpowiednie środki finansowe na własny pogrzeb.

Jedna na pięć rodzin doświadcza „poważnych problemów finansowych” w związku z koniecznością opłacenia pogrzebu. Wielu z nich stwierdziło, że udało się zebrać te środki poprzez sprzedaż części dobytku, pożyczkę u przyjaciół lub sięgnięci po oszczędności.

Teksty tygodnia

Zamieszki w Epping po tym, jak imigrant został oskarżony o molestowanie dziecka

W niedzielę wieczorem w Epping wybuchły zamieszki. Lewicowi demonstranci starli się z grupą mieszkańców oburzonych tym, żę imigrant ubiegający się o azyl molestował seksualnie dziecko. Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać tłum rozwścieczonych protestujących przed hotelem Bell. Kolejne filmy pokazują, jak między ludźmi dochodzi do bójek.

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Na lotnisku w UK rozbił się samolot. Zamienił się w kulę ognia

Po starcie z lotniska London Southend rozbił się samolot. Świadkowie mówią, że po zderzeniu z ziemią maszyna zamieniła się w „kulę ognia”.

Nowe przepisy universal credit wykluczą wielu chorych?

Organizacje charytatywne alarmują, że planowane cięcia w ramach zasiłku Universal Credit poważnie uderzą w osoby z niepełnosprawnościami. Tymczasem rząd jeszcze niedawno zapewniał, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie