Mieszkaniec Londynu zapłacił £500 za 10-minutową przejażdżkę rikszą. Z Mayfair do Soho

Fot. Getty

Londyńczyk został „nacięty” na £500 za 10-minutową przejażdżkę rikszą z Mayfair do Soho. Kierowca rikszy, w momencie dokonywania płatności kartą, skutecznie rozproszył i oszukał mężczyznę. 
 
Ta historia pokazuje, że cokolwiek robimy, musimy być ciągle skoncentrowani i uważni, ponieważ na każdym kroku czają się oszuści, którzy chcą pozbawić nas nienależnych im środków. Tak też się stało w przypadku pewnego londyńczyka, który w piątek 29 lipca odbył 10-minutową przejażdżkę rikszą z Myfair do Soho. Gdy przyszło do płacenia, mężczyzna, który miał wypitych kilka drinków, dał się rozproszyć kierowcy i nie zauważył, że ten nabił na terminal kwotę £500. – Wypiłem [tylko] kilka drinków i powinienem był się zorientować, ale na ślepo włożyłem kartę do automatu. On był dobry w tym, co robił – opowiedział oszukany londyńczyk na łamach „The Local Democracy Reporting Service”. I dodał: –  To jest 500 funtów. Nie dam tak łatwo za wygraną. [Kierowca] powinien zostać ukarany grzywną w wysokości 5000 funtów i powinien mieć odebraną możliwość wożenia ludzi rikszą. Ich usługi powinny być rzecz jasna regulowane tak jak usługi taksówek, a [riksze] powinny być licencjonowane. W ostatecznym rozrachunku takim kierowcą może być każdy. 

Rikszarze oszukują na każdym kroku?

Niestety, jak pokazują oficjalne statystyki, rikszarze dosyć często oszukują londyńczyków. Ostatnio, w wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez Westminster Council, rekordowymi grzywnami ukaranych zostało aż pięciu operatorów stołecznych rikszy. We współpracy z Met Police udało się ukarać tych operatorów na łączną kwotę £5 682, a rada zwiększa presję na kierowców, którzy gromadzą się na londyńskim West End. – Riksze są nielicencjonowane i uciążliwe, a kierowcy regularnie blokują chodniki, odtwarzają głośną muzykę i pobierają wygórowane opłaty – zaznacza radna Aicha Less. 

 

 

 

Teksty tygodnia

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Stworzył farbę w nowym kolorze i sprzedaje ją za 10 000 funtów

Brytyjski artysta, Stuart Semple twierdzi, że stworzył farbę w nowym kolorze. Naukowcy twierdzą, że nowy kolor jest nie do odtworzenia.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie