Mitsubishi Colt. Najbardziej japoński i niezawodny samochód

Model Colt to samochód, który potrafi wiele. Skonstruowany przez japońskich inżynierów z niesamowitą precyzją cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością.

Mitsubishi Colt po raz pierwszy zjechał z linii produkcyjnej w 1962 roku, czyli już ponad pół wieku auta te jeżdżą po drogach i wciąż cieszą się uznaniem klientów. Niewiele jest samochodów na świecie, które mogą pochwalić się tak długą i piękną historią. Jednak mimo precyzji wykonania, z której znani są przecież Japończycy, to nawet o tak niezawodne samochody jak Mitsubishi Colt trzeba konsekwentnie dbać i konserwować.

Zmiana opon, wymiana oleju i innych płynów, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania samochodu to tylko podstawowe czynności, które należy robić. Części zamienne do tego modelu nie są drogie i jest to wielki atut japońskich maszyn. Aby nie być gołosłownym wystarczy spojrzeć na przykład na stronę sklepu euautocześci, który specjalizuje się w częściach zamiennych do samochodów osobowych. Ceny części zamiennych do samochodów powinny być podstawowym kryterium zakupu samochodu, ponieważ wbrew obiegowej opinii koncerny zarabiają właśnie na nich, a nie na sprzedaży samochodów.

Trzeba pamiętać też, że części wymienia tylko specjalista, który o wiele lepiej zna się na swojej pracy od nas. Minęły już czasy, w których każdy przed domem grzebał pod maską swojego samochodu próbując na własną rękę przeprowadzić np. wymianę hamulców. Dzisiaj zajmują się tym eksperci, ponieważ nowoczesne konstrukcje są coraz bardziej skomplikowane i wymagają większej, specjalistycznej wiedzy.

Długa tradycja produkcji samochodów Mitsubishi pokazuje, że upór, konsekwencja i przede wszystkim precyzja daje długofalowe korzyści. W czasie gdy w Europie kończyła się I wojna światowa, w Japonii światło dzienne ujrzał Mitsubishi model A – samochód, który zmotoryzował Japonię. Firma Mitsubishi dzierży palmę pierwszeństwa w tamtym kraju do dzisiaj, wystarczy spojrzeć na jej bogatą ofertę w branży motoryzacyjnej.

Teksty tygodnia

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Przepowiednie Sybilli sprawdzają się nawet teraz

Przepowiednie Sybilli, czyli proroctwa królowej Saby, słyną z niezwykłej trafności. Wizje mające 3000 lat, wciąż cieszą się zainteresowaniem.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie