Nagrania z kamer samochodowych posłużą do zwalczania piratów drogowych

Kierowcy w Irlandii już wkrótce otrzymają możliwość dzielenia się z Garda Síochána nagraniami z zarejestrowanymi niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. To może stanowić przełomowy krok w walce z piratami drogowymi, którzy już nigdzie nie będą mogli czuć się bezkarnie.

Walka z piratami drogowymi nabierze innego wymiaru

Kierowcy od dawna mają możliwość rejestrowania tego, co dzieje się na drodze, przy pomocy osobistych kamerek samochodowych. Ale już niedługo będą się oni mogli dzielić nagraniami, na których zarejestrują niebezpieczne zachowania na drodze, z Garda Síochána. Specjalny portal, który pozwoli kierowcom udostępniać informacje o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych powinien zostać uruchomiony w 2026 r. I taki portal może stanowić prawdziwy przełom w walce z piratami drogowymi. Ci bowiem już nigdzie nie będą się mogli czuć bezpiecznie i bezkarnie. Już niedługo każdy samochód na drodze będzie dla nich stanowił „oczy i uszy” policji.

Na drogach w Irlandii wciąż ginie za dużo ludzi

Umożliwienie kierowcom raportowania niebezpiecznych zachowań na drodze na szczeblu krajowym ma stanowić istotny element w walce z wciąż zbyt dużą liczbą ofiar wypadków drogowych w Irlandii. Po raz pierwszy pomysł dotyczący stworzenia ogólnokrajowego systemu pojawił się w grudniu 2021 r. wraz z uruchomieniem programu „The Government Road Safety Strategy for 2021 to 2030”. Jednak od tej pory prace nad nim zwolniły. Co nie znaczy, że zostały wstrzymane, bo, jak mówi w rozmowie z „Irish Independent” Paula Hilman, zastępca komisarza Garda odpowiedzialna za działania policji drogowej i zaangażowanie społeczności, realizacja planu jest w toku.

– Jesteśmy nadzwyczaj zaangażowani w uruchomienie portalu. Ale to wiąże się z całą naszą strategią cyfrową. Problem polega bowiem na tym, że realistycznie rzecz biorąc portal możemy uruchomić dopiero około 2026 r. Potrzebujemy cyfrowego systemu zarządzania dowodami i właśnie to musimy opracować. Obecnie pracujemy nad tym w ramach programu kamer noszonych przy ciele – precyzuje Hilman.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Home Office będzie surowiej karać brytyjskie firmy wyzyskujące imigrantów

Sankcje nakładane przez Home Office będą znacznie boleśniejsze dla tych pracodawców, którzy dopuszczają się wyzysku i nadużyć wobec importowanej do UK siły roboczej.

Funt w okolicy 5,20 zł. Jakie prognozy do końca 2024?

Kurs funta brytyjskiego od kilku miesięcy pozostaje na stabilnym poziomie z lekkim regularnym wzrostem i obecnie wynosi około 5,20 zł.

Ryanair zaoferował pasażerom 3,30 funta po 24-godzinnym opóźnieniu lotu

- Nigdy nie doświadczyłem tak złej obsługi klienta. To było naprawdę kiepskie. Jest to poziom traktowania, na jakie nie powinien godzić się żaden klient - relacjonuje niezadowolony pasażer Ryanaira.

Keir Starmer zapowiada gruntowną reformę systemu imigracyjnego

Szef brytyjskiego rządu zapowiedział, że zmniejszy liczbę imigrantów przybywających na Wyspy. Rozwiązaniem ma być reforma obowiązującego systemu punktowego.

Minister radzi, aby korzystać z wygasłych ID przy wjeździe do UK przez problemy z e-wizami

Od stycznia większość fizycznej dokumentacji potwierdzającej prawo pobytu w UK straci ważność. Pojawił się jednak problem z dostępem do e-wiz.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie