piątek, 20 września, 2024

Oszust zbudował własny „Pałac Buckingham” w Pakistanie za pieniądze brytyjskich podatników

„Generał” na oszukiwaniu fiskusa zarabiał setki tysiące funtów i zbił fortunę, dzięki której w Pakistanie mógł wybudować swój własny „Pałac Buckingham”. Mimo że jego machlojki wyszły na jaw, został aresztowany i skazany, nadal nie spłacił pieniędzy, które jest winny HMRC. Co więcej, nie wiadomo nawet, gdzie obecnie się znajduje!

Mohammed Suleman Khan, został skazany na cztery lata więzienia w 2014 roku, po tym, jak na jaw wyszły jego machlojki finansowe. Oszust podatkowy zwany „Generałem” okradł brytyjskiego fiskusa na kwotę 450 000 funtów. Jak podają brytyjskie media, wykorzystał te środki na budowę własnej luksusowej rezydencji w Pakistanie, którą określał, jako… „Pałac Buckingham”.

Mimo że jego przekręty wyszły na jaw, mimo że stanął przed sądem i został skazany, wciąż nie spłacił swojego długo wobec HMRC. W sumie jego należności wobec urzędu skarbowego sięgają zawrotnej kwoty 3,7 mln funtów, jak podaje „The Sun”. Z tej kwoty miał zwrócić zaledwie… 1700 funtów.

Oszustwo podatkowe w olbrzymiej skali

Nie zdradzono, na czym dokładnie miały polegać oszustwa finansowe Khana, ale dowody jego winy udało się zdobyć po policyjnym nalocie na jego dom w Birmingham, a dokładnie w dzielnicy Moseley. Właśnie wtedy policja odkryła plany rezydencji, której koszt miał sięgnąć 2,3 mln funtów. Pakistański „Pałac Buckingham” miał imponować rozmachem, w jego obrębie miało znajdować się prywatne kino i pokaźnych rozmiarów biblioteka, a także podziemny parking czy pokoje przeznaczone dla strażników i służby.

Jak podaje tabloid, „Generał” był przesłuchiwany w sprawie zabójstwa z użyciem broni palnej, które miało miejsce na siłowni. Gdy wyszło na jaw, jakimi środkami dysponuje, utrzymywał, że z zawodu jest windykatorem długów zarabiającym 40 000 funtów rocznie. Dochodzenie jednak wykazało, że kwota ta była znacznie wyższa i sięgała 300 tysięcy funtów, ale rzecz jasna takie zarobki zostały osiągnięte w nielegalny sposób.

Nie zapłacił kary, nie wiadomo gdzie jest

W związku z niewywiązaniem się z opłaty „confiscation order” wynoszącego 2,2 mln funtów w 2016 roku wyrok Mohammeda Sulemana Khana został wydłużony o dziesięć lat. Mężczyzna został zwolniony w 2021, a od maja suma jego należności wobec HM Courts & Tribunals Service wynosi 3,7 mln funtów, z czego 1,5 mln to odsetki.

Jego obecne miejsce pobytu pozostaje nieznane.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?