Oszust zbudował własny „Pałac Buckingham” w Pakistanie za pieniądze brytyjskich podatników

„Generał” na oszukiwaniu fiskusa zarabiał setki tysiące funtów i zbił fortunę, dzięki której w Pakistanie mógł wybudować swój własny „Pałac Buckingham”. Mimo że jego machlojki wyszły na jaw, został aresztowany i skazany, nadal nie spłacił pieniędzy, które jest winny HMRC. Co więcej, nie wiadomo nawet, gdzie obecnie się znajduje!

Mohammed Suleman Khan, został skazany na cztery lata więzienia w 2014 roku, po tym, jak na jaw wyszły jego machlojki finansowe. Oszust podatkowy zwany „Generałem” okradł brytyjskiego fiskusa na kwotę 450 000 funtów. Jak podają brytyjskie media, wykorzystał te środki na budowę własnej luksusowej rezydencji w Pakistanie, którą określał, jako… „Pałac Buckingham”.

Mimo że jego przekręty wyszły na jaw, mimo że stanął przed sądem i został skazany, wciąż nie spłacił swojego długo wobec HMRC. W sumie jego należności wobec urzędu skarbowego sięgają zawrotnej kwoty 3,7 mln funtów, jak podaje „The Sun”. Z tej kwoty miał zwrócić zaledwie… 1700 funtów.

Oszustwo podatkowe w olbrzymiej skali

Nie zdradzono, na czym dokładnie miały polegać oszustwa finansowe Khana, ale dowody jego winy udało się zdobyć po policyjnym nalocie na jego dom w Birmingham, a dokładnie w dzielnicy Moseley. Właśnie wtedy policja odkryła plany rezydencji, której koszt miał sięgnąć 2,3 mln funtów. Pakistański „Pałac Buckingham” miał imponować rozmachem, w jego obrębie miało znajdować się prywatne kino i pokaźnych rozmiarów biblioteka, a także podziemny parking czy pokoje przeznaczone dla strażników i służby.

Jak podaje tabloid, „Generał” był przesłuchiwany w sprawie zabójstwa z użyciem broni palnej, które miało miejsce na siłowni. Gdy wyszło na jaw, jakimi środkami dysponuje, utrzymywał, że z zawodu jest windykatorem długów zarabiającym 40 000 funtów rocznie. Dochodzenie jednak wykazało, że kwota ta była znacznie wyższa i sięgała 300 tysięcy funtów, ale rzecz jasna takie zarobki zostały osiągnięte w nielegalny sposób.

Nie zapłacił kary, nie wiadomo gdzie jest

W związku z niewywiązaniem się z opłaty „confiscation order” wynoszącego 2,2 mln funtów w 2016 roku wyrok Mohammeda Sulemana Khana został wydłużony o dziesięć lat. Mężczyzna został zwolniony w 2021, a od maja suma jego należności wobec HM Courts & Tribunals Service wynosi 3,7 mln funtów, z czego 1,5 mln to odsetki.

Jego obecne miejsce pobytu pozostaje nieznane.

Teksty tygodnia

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie