Podwyżka płac w Lidlu. Supermarket chce dorównać Aldi

Lidl postanowił podnieść płace pracownikom, aby dostosować je do podwyżek przeprowadzonych przez konkurencję. Między innymi Aldi. Ile wyniesie teraz stawka godzinowa w popularnej sieci supermarketów?

Supermarkety na Wyspach prześcigają się w podwyżkach dla pracowników. Oferują im stawki przewyższające National Living Wage (już po kwietniowej podwyżce), aby ich u siebie zatrzymać.

- Advertisement -

Podwyżka płac w Lidlu

Popularny supermarket podniesie stawkę za godzinę do 12,40 funtów dla pracowników spoza Londynu i do 13,65 funtów dla tych, którzy mieszkają w rejonie autostrady M25.

Podwyżka płac w Lidlu jest wynikiem wcześniejszej decyzji o podwyżce w Aldi. Obie niemieckie sieci dyskontowe oferują obecnie jedne z najwyższych zarobków z grupy największych supermarketów w Wielkiej Brytanii.

Wyższa stawka dla pracowników Lidla wchodzi w życie w czerwcu tego roku, czyli tego samego dnia, co w Aldi.

Dyrektor naczelny Lidl UK, Ryan McDonnell powiedział, że supermarket jest nakierowany na rozwój, „dlatego absolutnie słusznie w dalszym ciągu oferuje wiodące w branży wynagrodzenia”.

Lidl niedawno ogłosił także swoje plany budowy nowych supermarketów w Bristolu, Birmingham, a także w Londynie.

Nowa stawka National Living Wage

W kwietniu w Wielkiej Brytanii wzrosła stawka National Living Wage z 10,42 funta za godzinę do 11,44 funta. Ponadto podwyżkę rozszerzono tak, aby obejmowała pracowników w wieku powyżej 21 lat, a nie (jak wcześniej) powyżej 23 lat.

Wszystkie duże supermarkety na Wyspach podniosły pracownikom płace powyżej stawki National Living Wage. Zazwyczaj oferują stawki powyżej 13 funtów za godzinę dla mieszkańców Londynu i co najmniej 12 funtów dla tych, którzy mieszkają poza stolicą.

Na przykład Tesco płaci swoim pracownikom 12,02 lub 13,13 funtów za godzinę (w zależności od tego, gdzie pracują).

Niedawno informowaliśmy o tym, że Sainsbury’s podwyższył zarobki dla pracowników spoza Londynu do 12 funtów za godzinę, a w stolicy do 13,15 funtów. Zmiany weszły w życie w marcu tego roku.

 

Teksty tygodnia

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie