Polacy upamiętnili bestialsko zabitego Arkadiusza Jóźwika. Ulicami Harlow przeszedł marsz milczenia [zdjęcia]

Nawet 700 osób wzięło udział w marszu milczenia upamiętniającym bestialsko zabitego w Harlow Arkadiusza Jóźwika. Na marsz zjechali się Polacy z najdalszych zakątków Wielkiej Brytanii.

harlowmarch2

Marsz rozpoczął się o godz. 16, na placu handlowym The Stow, gdzie Arkadiusz Jóżwik został śmiertelnie pobity przez gang nastolatków. Polacy uczcili pamięć ofiary minutą ciszy i odśpiewali odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie pochód w milczeniu udał się do anglikańskiego kościoła św. Pawła położonego w centrum miasta, w którym polski ksiądz odprawił mszę za zmarłego.

Brytyjska policja tuszuje zabójstwo Polaka? – „Zbrodnia niekoniecznie była motywowana narodowością”

harlowmarch3

Policja szacuje, że w marszu wzięło udział nawet 700 osób, w tym wielu poruszonych zabójstwem Anglików. W celu uczczenia zabitego Arka Jóźwika Polacy zjechali się ze wszystkich regionów Wielkiej Brytanii – m.in., z Leeds, Londynu i Edynburga. W marszu wziął także udział Augustyn Smolilo, który powiedział BBC, że przyszedł okazać współczucie rodzinie ofiary i pokazać swoją solidarność z Polakami atakowanymi za to, skąd pochodzą.

harlowmarch4

– To jest tragedia, musimy o tym mówić, musimy coś zrobić, żeby ludzie zrozumieli, że nie można tolerować takich zachowań. My nie będziemy tego tolerować – powiedział Smolilo. – To morderstwo jest przykładem ataków, jakie mają miejsce cały czas, Polacy są prześladowani za to, skąd pochodzą. Tak jak wszędzie, są dobrzy ludzie i źli ludzie, którzy nie szanują innych narodowości i ludzi, którzy przyjechali tu, żeby prowadzić normalne życie – dodał.

Teksty tygodnia

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Stworzył farbę w nowym kolorze i sprzedaje ją za 10 000 funtów

Brytyjski artysta, Stuart Semple twierdzi, że stworzył farbę w nowym kolorze. Naukowcy twierdzą, że nowy kolor jest nie do odtworzenia.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie